ادامه خيزش و پایداری كشاورزان ورزنه اصفهان، مقابله دلیرانه جوانان و مردم شرق اصفهان با یگان ضد شورش و نيروهاي سركوبگر رژيم

5

مريم رجوي:

-درود به كشاورزان مقاوم و جوانان اصفهان که به حمایت از آنها برخاستند،

-احقاق حقوق کشاورزان و کارگران و حق‌آزادی و حاکمیت ملت ایران، در گرو سرنگونی رژیم ولایت فقیه است

مردم و کشاورزان در اصفهان از صبح روز شنبه بدنبال قیام شجاعانه روز جمعه ۱۸ اسفند کشاورزان در ورزنه و اژیه در اصفهان و دستگیری چند تن از کشاورزان بی گناه؛ در پل خواجو دست به تجمع زدند. تجمع کنندگان سرکوب مردم بپاخاسته توسط مأموران سرکوبگر رژیم را محکوم کردند. مأموران سرکوبگر روز جمعه با شلیک گلوله و گاز اشک آور تعدادی از معترضان ورزنه را مجروح کردند و شماری را دستگیر کردند.

تظاهرکنندگان سپس از پل بزرگمهر به سمت خیابان لاهور دست به راهپيمايي زدند. راهپيمايان معترض شعار مي دادند: روحاني دروغگو زاينده رود ما كو و يگان ويژه حيا كن ورزنه رو رها كن

همچنین جمعی از کشاورزان ورزنه در اعتراض به بازداشت کشاورزان دستگیر شده در تظاهرات روز جمعه، در برابر بخشداری رژیم در بن‌رود و همچنين در برابر كلانتري ۱۰ نيروي انتظامي تجمع کردند و خواستار آزادی دستگیر شدگان شدند.

روز جمعه۱۸اسفند کشاورزان خشمگین در اژیه به خودرو امام جمعه قلابی این شهر حمله کرده و او را گوشمالی دادند.

در ادامه حمله و هجوم مزدوران انتظامی به اهالی اژیه تا غروب و تاریکی شب جنگ و گریز ادامه داشت و جوانان دلير با آتش زدن لاستیک و فرستادن ان به میان نیروهای سرکوبگر‌، آنها را وادار به عقب نشینی کردند.

در درگیری‌هایی که بین مردم و نیروهای سرکوبگر انتظامی رخ داد؛ جوانان با روشن کردن آتش، دست به مقاومت زدند. سپس جوانان با ماشین شخصی؛ روی پل این شهر به سمت نیروهای رژیم تهاجم کردند که موجب زخمی شدن حداقل ۴ تن از ماموران شد.

پیام مریم رجوی:

خانم مریم رجوی به پایداری کشاورزان ستمدیده ورزنه در اصفهان و به جوانان غیوری که به حمایت از آنها برخاستند و با پایداری و تهاجم با سنگ و چوب، مزدوران سرکوبگر و یگان‌ ضدشورش خامنه ای را وادار به عقب نشینی کردند، درود فرستاد و گفت:

خیزش کشاورزان ورزنه و مردم و جوانان شرق اصفهان، هم چون اعتراض‌های کارگران فولاد سازی یا نیشکر هفت تپه یا اعتصاب مردم بانه بخشی از جنبش اعتراض و قیام در برابر نظامی است که مردم ایران و به خصوص زحمتکشان شریف میهنمان را به‌خاک سیاه نشانده است. در همین ورزنه و شرق اصفهان‌، بسیاری از کشاورزان به‌ناچار محل سکونت و کشت و کار خود را ترک کرده و برای یافتن کار روانه شهرهای دیگر شده‌اند و کم‌ نیستند مردم شریف و زحمتکشی که به خاطر سیاست‌های تبهکارانه این رژیم، به‌نان شب محتاج‌اند.

بله، گرسنگی ده‌ها میلیون ایرانی، بحران سراسری آب و فجایع زیست محیطی ناشی از خشک شدن رودخانه‌ها و دریاچه‌ها که حتی نفس کشیدن را هم در بسیاری نقاط کشور ناممکن کرده است، پیامد حکومت تبهکار آخوندهاست که به خاطر سیاست‌های تبهکارانه و جنگ افزوزی و دخالت در کشورهای منطقه، ایران را به ‌شوره‌زار و کشتزارها را به ‌برهوت تبدیل کرده است.

امروز کشاورزان شرق اصفهان فریاد می‌زنند «روحانی دروغگو -زاینده رود ما کو؟».

و شعارهای مردم در قیام‌های سراسری دیماه این بود که: «آخوند خدایی ‌می‌کند، ملت گدایی ‌می‌کند» و‌«آخوندها حیا کنید، مملکت را رها کنید».

بله، امروز از حق‌آبه کشاورزان اصفهان و حقوق معوق‌مانده کارگران تا حق‌آزادی و حق حاکمیت ملت ایران تماماً در گرو سرنگونی رژیم ولایت فقیه است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here