ادامه تجمعات کارگران و دیگر اقشار به‌جان‌آمده از ستم آخوندها

5

اعتصاب ۳۵۰۰ کارگر گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز که از روز سه شنبه ۳ بهمن، شروع شده است روز جمعه نیز ادامه یافت. کارگران علاوه بر حقوق معوقه، خواستار پرداخت به‌موقع دستمزدها و حق بیمه تامین اجتماعی، برقراری بیمه تکمیلی و برکناری مدیرانی هستند که مشکلات فعلی را به وجود آورده‌اند.

اعتصاب کارگران پیمانی پتروشیمی تندگویان ماهشهر همچنان ادامه دارد آنها ۱۵روز است در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و بی‌توجهی به خواست‌هایشان اعتصاب غذا کرده‌اند.این کارگران حدود ۲۰ ماه است بدون قرارداد کار می‌کنند و فیش حقوقی هم ندارند.

رانندگانی که از کارخانه قند نیشابور بابت کرایه طلبکارند روز پنج‌شنبه در اعتراض به عدم پرداخت کرایه‌هایشان از سوی این کارخانه؛ درب آن را بستند و مقابل آن تجمع کردند.

اعتراض کارگران کارخانه قند ممسنی شهرستان رستم به بلاتکلیفی شغلی و معیشتی، در مقابل این کارخانه تعطیل شده ادامه دارد. کارگران قصد دارند تا تعیین تکلیف نهایی به تجمعات خود ادامه دهند. آنان به تعیین نشدن وضعیت کارخانه، حقوق و بیمه های معوقه خود اعتراض دارند.

کشاورزان شرق اصفهان روز جمعه در اعتراض به نبود آب برای کشاورزی و بیکاری گسترده در منطقه و همچنین در اعتراض به خشکی زاینده رود دست به تحصن زدند.

معلمان یزد در اعتراض به بلاتکلیفی استخدامی،سطح پایین حقوق و پرداخت نشدن آن بمدت ۹ ماه و همچنین در اعتراض به بیمه ناقص و وعده‌های توخالی کارگزاران حکومت آخوندی برای چهارمین روز متوالی مقابل استانداری رژیم در این شهر تجمع کردند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here