سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ادامه اعتصاب سراسری رانندگان کامیون برای نهمین روز

0 5

قیام ایران-شماره ۱۷۱

روز چهارشنبه ۹خرداد (۳۰مه) اعتصاب سراسری رانندگان خودروهای سنگین و کامیونداران برای نهمین روز متوالی ادامه یافت. در برخی شهرها مانند سنندج (استان کردستان) تاکسیرانان نیز در همبستگی با اعتصاب رانندگان خودروهای سنگین دست به اعتصاب زدند. اعتصاب کامیونداران در حالیست که در دو روز گذشته کارگزاران رژیم آخوندی با توسل به اقدامهای سرکوبگرانه در صدد در هم شکستن اعتصاب بر آمدند.

در دورود (استان لرستان) شماری از کامیونداران که حاضر به بار زدن نبودند بازداشت شدند. در امیرآباد (استان مازندران) نیروهای سرکوبگر به اعتصابگران حمله کردند و شماری از آنها را دستگیر کردند. روز دوشنبه صدها راننده کامیون که از شهر کوار (استان فارس) حرکت کرده و قصد پیوستن به اعتصابگران شیراز را داشتند مورد حمله قرار گرفتند و دهها تن از آنها بازداشت شدند.

در زرین شهر (استان اصفهان) گارد ضد شورش برای پراکنده ساختن رانندگان و کامیونداران اعتصابی که در میدان تره بار تجمع کرده بودند به صحنه گسیل شد که با تهاجم متقابل اعتصابیون وادار به فرار شدند.

در کارخانه سیمان شرق مشهد رانندگان اعتصاب کننده تعدادی تریلر را که بارگیری کرده بودند، شناسایی کردند و بارهای سیمان آنها را تخلیه و از حرکت آنها جلوگیری کردند.

در خرمدره (استان زنجان) مأموران نیروی انتظامی قصد کندن پلاک کامیونهای اعتصاب کنندگان را داشتند که با مقاومت رانندگان مجبور به عقب نشینی شدند.

رانندگان و کامیونداران شریفی که از روز اول خرداد دست به اعتصاب زده اند خواستار افزایش نرخ حمل بار، حق بازنشستگی با ۲۵سال سابقه کار، احتساب سختی کار برای رانندگان، کاهش هزینه بیمه، کاهش اخاذی‌های رژیم از جمله عوارض جاده یا حق کمیسیون که کارگزاران رژیم در هر ترمینال بنا بر میل خود و بدون چارچوبهای مشخص تعیین می کنند کاهش هزینه های لوازم یدکی و استعفای رئیس اتحادیه فرمایشی رانندگان و کامیونداران و توقف برخوردهای سرکوبگرانه پلیس راه با رانندگان هستند.

روز چهارشنبه ۹ خرداد، رضا انصاری عضو مجلس رژیم از داراب با اشاره به ادامه اعتصاب رانندگان کامیون گفت «تا زمانی که ما تبعیض‌ها را از بین نبریم، رانندگان راضی نمی‌شوند… متأسفانه از برخی شرکت‌های حمل بار کمیسیون‌های اضافی دریافت می‌شود و برخی مواقع فساد پنهانی شکل می‌گیرد…. رقم بیمه رانندگان هم اخیرا دو برابر شده که منصفانه نیست…». علی لاریجانی، رئیس مجلس رژیم نیز در ارتباط با اعتصاب رانندگان گفت «کمیسیون عمران در حال رسیدگی به موضوع است و شورایعالی امنیت ملی هم با کمک وزارتخانه‌های مختلف موضوع را پیگیری می‌کند».

مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان دلیر سراسر کشور را به همبستگی با اعتصابگران و حمایت از بازداشت‌شدگان فرا می خواند و از عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر و سندیکاهای کارگری و نهادهای بین‌المللی حمل و نقل، خواستار محکوم کردن اقدامهای سرکوبگرانه علیه رانندگان اعتصابی و اقدام فوری و مؤثر برای آزادی بازداشت شدگان است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹خرداد ۱۳۹۷ (۳۰مه ۲۰۱۸)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.