ادامة حملات وحشیانه رژیم اسد، متحد آخوندها در سوریه، علیه مردم بی‌دفاع و غیرنظامی

12
گزارشی از خبرنگاران غوطه شرقی به دنبال 5 روز حملات جنایتکارانه رژیم اسد

انس ابو ایمن از خبرنگاران غوطه شرقی، ظهر روز پنجشنبه در مصاحبه‌ای با سیمای آزادی تلویزیون ملی ایران وضعیت این منطقه را به دنبال پنج روز حملات پی در پی رژیم اسد، تشریح کرد و گفت:

«با شدت‌یافتن بمبارانها تعداد قربانیان نیز بیشتر شده است. امروز تا این لحظه حدود ۳۰ شهید داشتیم روز گذشته ما به‌عنوان مرکز اطلاع رسانی غوطه حدود ۶۰ شهید را ثبت کردیم؛ دو روز پیش نیز ۱۰۵ شهید داشتیم. وضعیت انسانی در مناطق مسکونی بسیار فاجعه‌بار است به‌دلیل قطعی تمامی امکانات زنده‌ماندن از آب گرفته تا برق و غذا به‌دلیل هدف قرار گرفتن مناطق مسکونی و بازارهای عمومی. رژیم روی هدف قرار دادن بیمارستانها و مراکز درمانی و بازارهای عمومی متمرکز است برای پنجمین روز پی در پی.»

حملات جنایتکارانه رژیم اسد به مناطق مسکونی و کشتار مردم بیگناه و کودکان در منطقه تحت محاصره غوطه شرقی در حومه دمشق روز پنجشنبه نیز ادامه یافت.

خبرگزاری فرانسه آمار قربانیان این حملات از روز یکشنبه تا پنجشنبه را ۳۳۵ کشته ذکر کرد.

رسانه‌های اپوزیسیون سوریه و مطبوعات بین‌المللی تصاویر دردناک و تکان‌دهنده‌یی را از جنایات اسد در غوطه شرقی منتشر می‌کنند.

آسوشیتدپرس گزارش داد: بین توپ‌باران و بمباران‌ها، شهروندان غوطه، کشته‌شدگان خود را به خاک می‌سپارند. از آنجایی که زمان و فضا محدود است و تلفات رو به افزایش گذاشته، کشته‌شدگان در گورهای جمعی دفن می‌شوند.

مردم سوریه در مناطق مختلف، در همبستگی با مردم غوطه شرقی دمشق دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات از جمله در جنوب دمشق، درعا، ادلب و حمص برگزار شد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here