سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اخراج یک دیپلمات ایرانی از فرانسه درارتباط با توطئه تروریستی بمبگذاری در پاریس

0 17

خبرگزاری رویترز-۴آبان ۹۷

در پاسخ به توطئه شکست‌خورده 

حمله به گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس

فرانسه یک دیپلمات رژیم ایران را اخراج کرد

وزارت خارجه فرانسه روز دوم اکتبر گفت

هیچ‌شکی وجود ندارد که وزارت اطلاعات رژیم ایران

در پشت توطئه علیه گردهمایی ۳۰ ژوئن قرار داشته است

فرانسه متعاقباً دارایی‌های متعلق به سرویس‌های اطلاعاتی

و دو تبعه رژیم ایران را مسدود کرد

پنج منبع گفتند

فرانسه یک گام هم فراتر رفته و یک ماه پیش

یک دیپلمات رژیم ایران مستقر در پاریس را اخراج کرده است

دو منبع گفتند

این دیپلمات یک عامل اطلاعاتی رژیم ایران

تحت پوشش دیپلماتیک بوده است

دو دیپلمات و یک منبع امنیتی غربی گفتند

این اقدام مستقیماً به توطئه‌یی مرتبط است که

جلسه شورای ملی مقاومت ایران را هدف قرار داد

در حالیکه دور جدید تحریم‌های سخت‌تر نفتی ومالی آمریکا

از ۴ نوامبر به اجرا گذاشته می‌شود

هرگونه سخت‌تر شدن روابط با فرانسه

می‌تواند عواقب گسترده‌تری برای رژیم تهران داشته باشد

اخراج یک دیپلمات ایرانی از فرانسه – خبرگزاری رویترز ۴ آبان ۹۷ در گزارشی تحت عنوان: «فرانسه دیپلمات (رژیم) ایران را به‌خاطر توطئه شکست‌خورده بمب‌گذاری، اخراج کرد»، می‌نویسد: «منابع دیپلماتیک و امنیتی گفتند، فرانسه یک دیپلمات (رژیم) ایران را در پاسخ به توطئه شکست‌خورده حمله با بمب به یک گردهمایی در نزدیکی پاریس که توسط گروه اپوزیسیون ایران سازماندهی شده بود، اخراج کرد.

وزارت خارجه فرانسه روز دوم اکتبر گفت، هیچ‌شکی وجود ندارد که وزارت اطلاعات (رژیم) ایران در پشت توطئه علیه گردهمایی ۳۰ ژوئن قرار داشته است. (فرانسه) متعاقباً دارایی‌های متعلق به سرویس‌های اطلاعاتی (حکومت) تهران و دو تبعه (رژیم) ایران را مسدود کرد.

پنج منبع گفتند، حدود یک ماه پیش (فرانسه) یک گام هم فراتر رفته و یک دیپلمات (رژیم) ایران مستقر در پاریس را اخراج کرده است. دو تن از این منابع گفتند که این دیپلمات یک عامل اطلاعاتی (رژیم) ایران تحت پوشش دیپلماتیک بوده است.

وقتی از یک سخنگوی سفارت (رژیم) ایران در پاریس درباره اخراج این دیپلمات سئوال شد، وی پاسخی نداد. (رژیم) ایران پیش‌تر گفته است که ربطی به این تلاش برای حمله با بمب به آن گردهمایی ندارد. یک مقام (رژیم) ایران که حاضر نشد هویتش فاش شود، تکذیب کرد که هیچ‌گونه اخراجی صورت گرفته باشد.

عواقب توطئه شکست‌خورده، روابط بین پاریس و (حکومت) تهران را بیش از پیش پرتنش کرده است

تصمیم به اخراج یک مأمور اطلاعاتی مظنون، توجهات را مجدداً به موضوع (توطئه بمب‌گذاری) جلب می‌کند.

یک دیپلمات درباره این اخراج گفت: «بله این درست است»

دو دیپلمات و یک منبع امنیتی غربی گفتند که این اقدام مستقیماً به توطئه‌یی مرتبط است که جلسه شورای ملی مقاومت ایران را هدف قرار داد.

یک عملیات اطلاعاتی هماهنگ بین سرویس‌های فرانسه، آلمان و بلژیک منجر به خنثی‌شدن این حمله طراحی‌شده طی روزهای قبل از گردهمایی شد که چندین شخصیت بسیار مهم از جمله وکیل ترامپ رودی جولیانی و چند وزیر پیشین اروپایی و عربی در آن شرکت داشتند.

بلژیک روز ۱۰ اکتبر یک دیپلمات (رژیم) ایران که یکی از افراد تحریم‌شده توسط پاریس بود و سه تن دیگر را به طراحی برای بمب‌گذاری در گردهمایی (پاریس) متهم کرد.

در حالی که دور جدید تحریم‌های سخت‌تر ایالات متحده که صنعت نفت و تبادلات مالی را هدف قرار می‌دهد از ۴ نوامبر به اجرا گذاشته خواهد شد، هرگونه سخت‌تر شدن روابط با فرانسه، می‌تواند عواقب گسترده‌تری برای (حکومت) تهران داشته باشد.

فرانسه به (حکومت) تهران هشدار داده بود که انتظار پاسخ قدرتمندی را برای توطئه بمب‌گذاری خنثی‌شده داشته باشد.

ماکرون و وزیر خارجه ژان-ایو لودریان در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل بعد از این‌که خواهان توضیح درباره نقش (رژیم) ایران شدند، با همتایان خود از (رژیم) ایران درباره این مسئله صحبت کردند.

در یک یادداشت داخلی وزارت خارجه فرانسه در ماه اوت… با اشاره به این توطئه بمب‌گذاری و سخت‌تر شدن موضع (رژیم) ایران نسبت به غرب، به دیپلمات‌ها گفته شد که به ایران سفر نکنند.

در نشانه‌یی از این‌که این موضوع از چه میزان حساسیت برخوردار است، پاریس تعیین یک سفیر جدید در ایران را به‌حالت تعلیق درآورده و به تعیین فرستاده جدید (رژیم) ایران در فرانسه پاسخ نداده است.

دو دیپلمات ارشد فرانسوی گفتند، تا زمانی که فرانسه اطلاعات جزیی بیشتری را درباره این‌که چه کسی پشت این تلاش برای بمب‌گذاری بوده دریافت نکند، انتظار نمی‌رود انتصابی صورت گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.