سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اخراج یک خبرنگار مشهور اشپیگل به‌خاطر تهیه گزارش‌های ساختگی و مجعول

0 50

به خاطر گزارش‌های ساختگی و مجعول

یک خبرنگار مشهور از اشپیگل اخراج شد

نگاهی به شبکه خبرنگاران دوست اطلاعات آخوندها

و لجن پراکنی آنها علیه مجاهدین در سال قیام

مجله اشپیگل و رسانه‌های آلمانی و بین المللی گزارش کردند یک خبرنگار مشهور که تابحال چهار جایزه مهم خبرنگاری را هم برده بود،

در رابطه با گزارش‌های ساختگی و مجعول در طول سالیان، از اشپیگل اخراج شده است.

اشپیگل آنلاین در روز ۲۰ دسامبر در یک گزارش طولانی ۷۰۰۰ کلمه ای در سایت‌های انگلیسی و آلمانی خود گزارش کرده است این خبرنگار که سال‌ها برای اشپیگل گزارش و مقالات متعدد تهیه میکرد و همین چند هفته پیش، جایزه خبرنگاری سال ۲۰۱۸ آلمان را هم برده بود، پذیرفته است که در موارد متعدد داستان‌های نادرستی را منعکس می‌کرده است. اشپیگل فقط از سال ۲۰۱۱ تابحال بیش از ۶۰ گزارش از این خبرنگار منتشر کرده بود.

اشپیگل در این باره می‌نویسد که گزارش‌های او یا ساختگی بود و یا موضوع را بشدت دستکاری کرده است.

وی برای چند رسانه دیگر آلمان نیز در گذشته گزارش‌هایی تهیه کرده بود و آنها هم گفته‌اند که با موارد مشابه برخورد کرده‌اند.

آنچه این خبرنگار را لو داد، گزارشی بود که او از “شکارچیان مرز” در اشپیگل چاپ کرد. این گزارش درباره گروهی از شهروندان آمریکایی است که با اسلحه در مرز مکزیک به شکار پناهجویانی می‌روند که می‌خواهند وارد خاک آمریکا شوند. متعاقباً این گروه به اشپیگل ایمیل زد که این خبرنگار چگونه توانسته گزارشی در باره گروه ما عرضه کند بدون اینکه با ما مصاحبه کرده باشد.

یکی از اعضای هیات تحریریه اشپیگل گفته است که این خبرنگار “بیمار است و نیاز به کمک دارد.”

اکنون اشپیگل اعلام کرده است که باید یک کمیسیون از کارشناسان تشکیل شود که بتواند اخبار جعلی یا دستکاری شده را پیگیری و نتیجه را منتشرکند بخصوص که پدیده “اخبار جعلی” که در دو سال اخیر به شدت در رسانه‌ها مطرح شده و ضربه ای شدید به اعتبار رسانه‌هاست.

اشاره به پدیده اخبار جعلی و مطرح شدن آن در دو سال اخیر پس از مقابله دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با خبرها و گزارش‌های دروغین رسانه‌ها بر سر زبان‌ها افتاده است.

در یک نمونه دیگر اشپیگل آنلاین، در ۲۸ اردیبهشت ۹۷ برای خوشامد آخوندهای جنایتکار حاکم بر ایران گزارش بی پایه ای علیه مجاهدین خلق تحت عنوان «مجاهدین خلق در ایران، دوستان جدید آمریکا» به قلم یک پاکستانی منتشر کرد. این گزارش در پی قیام‌های مردم ایران در نقاط مختلف کشور یک مرهم سفارشی برای تسکین سوز دل آخوندها و پاسداران وحشتزده از قیام بود چرا که آکنده از اکاذیب و چرندیاتی بود که اطلاعات آخوندها از طریق بریده مزدوران تحت عنوان اعضای سابق و اعضای جدا شده از مجاهدین دیکته کرده بود. در این گزارش مجاهدین یک گروه تروریست استالینیست مارکسیست و دشمن ایران (بخاطر عملیات فروغ جاویدان) معرفی شده بودند که اعضای آنها باید سوگند عضویت بخورند. سخنرانانی را هم به گردهمایی خود دعوت می‌کنند و به آنها پول میدهند تا به به رئیس جمهور مدره ایران حسن روحانی دشنام بدهند! مردان را هم وادار به طلاق اجباری کرده‌اند و بدتر از همه اینکه، بر سرنگونی دولت ایران اصرار می‌ورزند و آمریکای ترامپ نیز به آنها چشم دوخته است.

از عجایب روزگار اینکه جوابیه بخش مطبوعاتی مجاهدین به اشپیگل آنلاین علیرغم نامه‌نگاری‌ها و تذکرات و درخواست‌های متعدد که تا دسامبر ۲۰۱۸ ادامه داشت، هنوز در اشپیگل آنلاین منتشر نشده و مزدور پاکستانی «به فرموده» به لجن پراکنی ادامه میدهد.

وزارت ارشاد و وزارت اطلاعات و وزارتخارجه رژیم در سال قیام با تمام توان خود شبکه مزدوران و خبرنگاران جیره‌خوار را برای لجن‌پراکنی‌های آخوندهای انگلیسی‌تبار علیه مجاهدین در الجزیره انگلیسی، درکانال ۴ انگلیس و ایندیپندنت و گاردین بکار گرفتند.

جالب اینکه هیچکدام از جیره خواران در شبکه خبرنگاران دوست نظام، و رسانه‌های علاقمند به پول بادآورده و غارت شده از ملت ایران و کارگران حقوق ناگرفته، هرگز و هیچگاه تا امروز حاضر نشدند حتی یک سطر از جوابیه‌های بخش مطبوعاتی مجاهدین و اطلاعیه‌های کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت را منعکس کنند. زیرا معامله کثیف آنها را با سفارت رژیم و پرس تی وی به خطر می‌انداخت و باعث می‌شد رژیم پول توافق شده را نپردازد و یا از میزان آن بکاهد.

اطلاعیه‌های کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت در این خصوص بسیار گویاست از جمله:

 

-اطلاعیه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در باره «سوء استفاده اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از کانال ۴ انگلیس علیه پناهندگان ایرانی در آلبانی»

شورای ملی مقاومت ایران

هشدار نسبت به سوء استفاده اطلاعات آخوندها و نیروی تروریستی قدس از کانال ۴ انگلیس

علیه پناهندگان ایرانی در آلبانی

روز جمعه ۱۹مرداد (۱۰ اوت ۲۰۱۸) یک اکیپ سه نفری فیلمبردار به‌صورت مخفیانه و غافلگیرانه و بدون هرگونه اطلاع قبلی از زمینهای مجاور «اشرف ۳» به فیلمبرداری و عکس گرفتن از داخل محل اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران پناهنده در آلبانی مبادرت کردند. مأموران امنیتی آلبانیایی در محل، که متوجه این اقدام مشکوک و غیر قانونی شده بودند، از آنها خواستند از فیلم گرفتن خودداری کنند و فیلمهایی را که گرفته اند تحویل دهند، اما اکیپ مزبور که خودشان را انگلیسی و از تلویزیون کانال۴ این کشور معرفی می‌کردند به این تذکر توجهی نکرده و به کارشان ادامه دادند تا پلیس آلبانی به محل رفت و آنها را به مرکز پلیس برد.

در مرکز پلیس مشخص شد که یکی از این سه نفر کارت خبرنگاری آی تی ان انگلیس را دارد که اعتبار آن در ماه مارس ۲۰۱۸ تمام شده بود. دو نفر دیگر که خودشان را به دروغ انگلیسی معرفی می کردند از ارائه کارت شناسایی خودداری کردند و سپس معلوم شد آلبانیایی هستند. این دو نفر قبلاً در همکاری با چند تن از مزدوران رژیم ایران در تهیه یک برنامه دیگر تلویزیونی علیه مجاهدین شرکت داشتند. یکی از آنها به نام وینست تریست که تبعه هلند هم شده است، به طور مستمر به ایران سفر می‌کند.

روز بعد، خبر مراجعه این اکیپ به محل مجاهدین و عکس‌هایی که از محل گرفته شده بود در فیس بوک مزدور مسعود خدابنده، یک مأمور شناخته شده وزارت اطلاعات و همچنین در وبسایت اینترلینک، متعلق به وزارت اطلاعات، ظاهر شد. چند روز بعد عکس‌ها «به فرموده» وزارت و سفارت برداشته شد تا آثار جرم باقی نماند (کپی عکس‌ها موجود است).

به این ترتیب روشن شد که اکیپ عکس و فیلم کانال۴ در ارتباط فعال با این مأمور اطلاعات آخوندهاست و موظف به تهیه یک برنامه رذیلانه با هدف شیطان سازی از مجاهدین است. اما وقتی وزارت اطلاعات متوجه شد انتشار عکسها دم خروس را بیرون داده در روز ۲۱ مرداد (۱۲ اوت) دستور برداشتن آنها را داد.

اقدام به فیلمبرداری مخفیانه و بدون اطلاع از محل استقرار مجاهدین در حالی بود که کانال۴ و آی تی ان به سادگی امکان تماس با نمایندگان مجاهدین و شورای ملی مقاومت هم در آلبانی و هم در انگلستان را داشتند. در اداره پلیس هم معلوم شد که اکیپ مزبور ردهای ارتباطی نمایندگان مجاهدین را داشته است.

در فروردین ماه گذشته یک توطئه تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی که می‌خواست مراسم نوروزی را هدف انفجار قرار دهد خنثی شد و دو ایرانی که خود را خبرنگار معرفی می‌کردند، بازداشت شدند. آقای ادی راما، نخست وزیر آلبانی، در روز ۳۰فروردین۹۷ (۱۹ آوریل ۲۰۱۸) این توطئه را فاش کرد. وزارت خارجه آمریکا نیز این سوء قصد نا موفق را در گزارش ماه ژوییه ۲۰۱۸ خود در پرونده تروریسم رژیم آخوندی ثبت کرده است.

دژخیم فلاحیان، وزیر سابق اطلاعات آخوندها، که بیشترین ترورهای خارج کشوری رژیم در زمان او انجام شده است، در روز ۱۸تیر۹۶ گفته بود: «وزارت اطلاعات برای جمع‌آوری اطلاعات، پوشش لازم دارد چه در داخل چه در خارج. ما یک مأمور اطلاعاتی را نمی فرستیم آلمان یا امریکا بگوید من از وزارت اطلاعات هستم پوشش کارِ بازرگانی یا خبرنگاری لازم است…»

تحقیقات بعدی نشان داد فرد دیگری به نام داریوش بازرگان، که گاهی خود را خبرنگار ان. بی. سی، گاهی خبرنگار آی. تی. ان و گاهی تولید کننده مستقل معرفی می‌کند، از دست اندرکاران این پروژه است. نگاهی به توییت‌های این فرد طی شش ماه گذشته خصومت هیستریک او نسبت به سازمان مجاهدین را به نمایش می گذارد. او حتی طرح تروریستی علیه گردهمایی بزرگ ایرانیان در روز ۹تیر۹۷ در پاریس و دستگیری اسدالله اسدی دیپلومات تروریست رژیم را، که به گفته مقامات بلژیک و آلمان بمب را شخصا به تروریستها تحویل داده بود، یک «داستان مبهم» توصیف کرد.

این شخص اتهامات کذب مصطفی محمدی یک مامور دیگر اطلاعات رژیم را، مبنی بر این که مجاهدین دختر وی را ربوده و به گروگان گرفته اند، رله می‌کند. خانم سمیه محمدی، عضو ۳۸ساله سازمان مجاهدین است که درخواست مصطفی محمدی برای ترک مجاهدین و همکاری با رژیم ایران را رد کرده است. وزارت اطلاعات مزدور مصطفی محمدی را از روز ۱۷تیر در آلبانی مستقر کرده و یک مأمور آلبانیایی رژیم به نام اولسی یازچی را همراه و راهنمای او کرده است. مصطفی محمدی از سال ۲۰۰۸ از سفارت عراق در تهران ویزا می‌گرفت و برای شکنجه روانی مجاهدین به اشرف می‌رفت. او جزو گردانندگان سیرک مأموران اطلاعات آخوندها و نیروی قدس بود که از بهمن ۱۳۸۸ تا آذر ۱۳۹۰ به مدت ۲۳ ماه با ۳۲۰ بلندگو ساکنان اشرف را به طور شبانه‌روزی تهدید به کشتار و سوزاندن می‌کردند (فیلمها و عکسها موجود است).

سخنگوی مطبوعاتی سازمان مجاهدین در روز ۱۹مرداد۹۷ (۱۰ اوت۲۰۱۸) بلافاصله بعد از مراجعه اکیپ فیلمبرداری کانال۴ در یک نامه فوری به سردبیر کانال مزبور با ذکر سوابق و تهدیداتی که متوجه مجاهدین در آلبانی است، تأکید کرد ما قویاً نگران هستیم فیلمهای گرفته شده به دست وزارت اطلاعات رژیم ایران برسد، اما هیچ جوابی دریافت نکرد.

سخنگوی مطبوعاتی در ۲۲مرداد (۱۳ اوت) نامه دیگری برای سردبیر فرستاد و موضوع انتشار عکسها را با او در میان گذاشت و ضمن تشریح سوابق مزدور خدابنده و ارسال گزارش یک گروه پارلمانی انگلستان و گزارش تحقیقاتی کنگره آمریکا در مورد وابستگی این فرد به وزارت اطلاعات، از سردبیر خواستار توضیح شد که باز هم بی جواب ماند.

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت ضمن هشدار نسبت به سوء استفاده فاشیسم دینی حاکم بر ایران از کانال۴ برای جمع آوری اطلاعات به منظور اقدامات تروریستی بعدی، بر ضرورت و فوریت پاسخگویی سریع و عاری از ابهام در موارد زیر که در نامه دوم سخنگوی مطبوعاتی آمده و تاکنون بی‌جواب مانده است، تأکید می‌کند:

۱- مأموریت اکیپ مشکوک فیلمبرداری چه بوده و افراد آن را چه کسی و تحت چه ضوابطی انتخاب کرده است؟

۲- چرا بدون اطلاع ساکنان و نمایندگان آنها که به سادگی در دسترس بودند، فیلمبرداری به‌صورت مخفیانه و غافلگیرانه آنهم از داخل محل صورت گرفت؟

۳- چرا این اکیپ عکسها و فیلمهای خود را در اختیار اینترلینک و خدابنده، مزدور شناخته شده گشتاپوی ملایان قرار داده است؟

۴- اکیپ مزبور عکسها و فیلمها را در اختیار چه کسان دیگری گذاشته است؟

۵-و بالاخره همه فیلمها و عکسها بایستی در اسرع وقت به نمایندگان ساکنان مسترد شود و به کس دیگری هم داده نشود.

شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۲۵ مرداد ۹۷ (۱۶ اوت ۲۰۱۸)

-اطلاعیه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ در باره «معامله ننگین با ملایان و زمینه سازی تروریستی علیه پناهندگان در آلبانی و شیطان سازی از طریق کانال۴ انگلستان همزمان با سفر الستر برت به ایران»

شورای ملی مقاومت ایران

هشدار نسبت به معامله ننگین با ملایان و زمینه سازی تروریستی علیه پناهندگان در آلبانی

شیطان سازی از طریق کانال۴ انگلستان همزمان با سفر الستر برت به ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم شورای ملی مقاومت ایران نسبت به معامله‌های ننگین وزارت اطلاعات رژیم آخوندی و زمینه‌سازی تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی از طریق تلویزیون کانال۴ انگلستان هشدار می‌دهد.

در روز جمعه ۱۹مرداد یک اکیپ سه نفری فیلمبردار به‌صورت مخفیانه و غافلگیرانه به فیلمبرداری و عکس گرفتن از محل اقامت اعضای سازمان مجاهدین خلق ایران پناهنده در آلبانی مبادرت کردند. عکسهای آنها روز بعد در وب سایت شناخته شده اطلاعات آخوندها در انگلستان (اینترلینک) و فیس‌بوک مزدور خدابنده منتشر شد. لیندزی هیلسم یکی از سه نفری که عکس و فیلم می‌گرفتند و بعداً خود را از کانال۴ تلویزیون انگلستان معرفی کردند، در ایستگاه پلیس محلی یک کارت خبرنگاری ارائه داد که اعتبار آن در مارس ۲۰۱۸ تمام شده بود. دو نفر دیگر خود را به دروغ انگلیسی معرفی کردند اما معلوم شد آلبانیایی هستند و قبلاً در تهیه یک برنامه دیگر تلویزیونی علیه مجاهدین در همکاری با چند تن از مزدوران رژیم شرکت داشتند. یکی از این دو نفر که تبعه هلند هم شده است، به طور مستمر به ایران سفر می‌کند.

به دنبال آن، کمیسیون امنیت و ضد تروریسم در اطلاعیه ۲۵مرداد۹۷ خود، نسبت به سوءاستفاده فاشیسم دینی حاکم بر ایران از کانال۴ هشدار داد و خواستار پاسخگویی سریع و عاری از ابهام نسبت به سؤالاتی شد که سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین در نامه های خود با این کانال تلویزیونی در میان گذاشته بود اما بی جواب مانده بود. از قبیل اینکه چرا فیلمبرداری به‌صورت مخفیانه و غافلگیرانه بدون اطلاع و بدون رضایت ساکنان صورت گرفته و چرا این اکیپ عکسها و فیلمهای خود را در اختیار اینترلینک و مزدور شناخته شده گشتاپوی ملایان قرار داده است؟

اما با کمال تعجب، پس از دو هفته، همان خانم لیندزی هیلسم به‌جای پاسخ دادن به سؤالاتی که به‌طور مستقیم به امنیت پناهندگانی مربوط می‌شود که چند ماه پیش در معرض عملیات تروریستی بودند (اطلاعیه کمیسیون امنیت ۳۱ فروردین ۹۷) در روز اول سپتامبر ۲۰۱۸ (۱۰شهریور۱۳۹۷) در نامه‌یی به سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین نوشت که قصد دارد در روز ۳سپتامبر برنامه خود در مورد مجاهدین را در کانال۴ پخش کند. حال اگر مجاهدین جوابی به اتهامات دارند، می‌توانند «حداکثر تا ساعت ۳بعد از ظهر ۳سپتامبر» ارسال دارند تا «مطابق چارچوب قابل پخش…ادیت نماییم»!

۱-خانم هیلسم در نامه خود ناگزیر اذعان کرده است که برنامه او سراپا افترا علیه مجاهدین و بخشی از کارزار نفرت‌انگیز شیطان‌سازی است. وی کافیست به این سؤال پاسخ دهد که از چه زمانی تصمیم به تهیه این برنامه گرفته که اکنون در دقیقه۹۰ مجاهدین را از آن مطلع می‌کند؟

۲-جالب توجه است که در روز ۱۹مرداد (۱۰ اوت ۲۰۱۸) که اکیپ کانال۴ از زمینهای اطراف محل اقامت پناهندگان ایرانی در آلبانی مخفیانه مشغول فیلمبرداری بود در اطراف این محل علائم تصویر ممنوع نصب بود. زیرا همه می‌دانند که مجاهدین هدف تروریسم رژیم آخوندی هستند. اما نامه‌های سخنگوی مطبوعاتی در ۱۰ و ۱۳ اوت به سردبیر کانال۴ و همچنین اطلاعیه ۱۶ اوت این کمیسیون در باره بهره‌برداری تروریستی رژیم آخوندی و طرز کار مشکوک اکیپ مزبور همچنان بی‌جواب مانده است.

۳-شیطان‌سازی از اپوزیسیون اصلی رژیم همزمان با سفر الستر برت وزیر دولت انگلستان به ایران که اولین دیدار یک وزیر اروپایی بعد از اقدامات اخیر تروریستی رژیم آخوندی است، یک هدف دیگر شوی تلویزیونی علیه مجاهدین است. اما تجربه نشان داده که امتیاز دادن به حامی اصلی تروریسم دولتی، که گروگانگیری پرسود ترین تجارت آن در چهار دهه گذشته بوده، فقط باعث تشویق به ادامه این سیاست کثیف می‌شود. امتیاز دادن به این رژیم به حساب امنیت و سلامت پناهندگان، ترویج تروریسم و گروگانگیری است.

۴-واضح است که برای تهیه چنین گزارشی و برای تأمین بودجه آن از هفته‌ها قبل تصمیمگیری شده است. اطلاع دقیقه۹۰ به مجاهدین صرفاً یک بازی زشت با پرنسیپهای خبرنگاری و یک ترفند حقیر برای جلوگیری از اقدامهای حقوقی علیه افترائات قابل تعقیب است. اگر کمترین حسن نیتی در کار بود، خبرنگار از دسترسی مزدور وزارت اطلاعات به عکسهای غیرمجازی که از محل اقامت پناهندگان گرفته بود، معذرتخواهی می‌کرد.

۵- مقاومت ایران وجه المصالحه معاملات کثیف سیاسی نیست و در شویی که تمامیت آن و یکایک نفرات مورد مصاحبه در آن، از ابتدا در هماهنگی با وزارت اطلاعات ملایان برنامه‌ریزی شده است، شرکت نمی‌کند. اطلاعات آخوندی و نیروی تروریستی قدس که دو طرح تروریستی آنها در انفجار مراسم نوروزی و در بمب‌گذاری در گردهمایی بزرگ ایرانیان در پاریس خنثی شده است، به‌شدت نیازمند برنامه های شیطان سازی از مجاهدین هستند تا هم اقدامات تروریستی قبلی توجیه شود و هم برای قدمهای بعدی زمینه‌سازی کنند.

۶-نگاهی مجدد به سیر وقایع، بسیار روشنگر است و در رابطه با معاملات کثیف جای تردید باقی نمی گذارد:

-روز ۱۹مرداد نخستین مراجعه به «اشرف۳»، با فیلمبرداری و عکس گرفتن مخفیانه همراه است. بلافاصله در همان روز سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین در یک نامه فوری به سردبیر کل تلویزیون آی تی آن و سردبیر کانال۴ با ذکر سوابق و تهدیداتی که متوجه مجاهدین در آلبانی است، تأکید می‌کند ما قویاً نگران هستیم که فیلمها و عکسهای غیرمجاز به دست وزارت اطلاعات برسد اما جوابی دریافت نمی کند.

– در روز ۲۰مرداد عکسها در وب‌سایت وزارت اطلاعات ظاهر می‌شود که البته روز بعد پس از افشاگری مقاومت ایران عجولانه برداشته می‌شود تا آثار جرم باقی نماند.

-در روز ۲۲مرداد سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین نامه دیگری برای سردبیران ارشد کانال۴ می‌فرستد و موضوع انتشار عکسها را با آنها در میان می‌گذارد و ضمن تشریح سوابق مزدور خدابنده و ارسال گزارش یک گروه پارلمانی انگلستان و گزارش تحقیقاتی کنگره آمریکا در مورد وابستگی این فرد به وزارت اطلاعات، یکبار دیگر خواستار توضیح می‌شود که باز هم بی‌جواب می‌ماند.

-تحقیقات بعدی نشان می‌دهد فرد دیگری به‌نام داریوش بازرگان که گاهی خود را خبرنگار ان.بی.سی، گاهی خبرنگار آی.تی.ان و گاهی تولید کننده مستقل معرفی می‌کند،از دست‌اندرکاران این پروژه است. نگاهی به توییت‌های او طی شش ماه گذشته خصومت هیستریک او نسبت به مجاهدین را ثابت می‌کند. او طرح تروریستی علیه گردهمایی بزرگ ایرانیان را یک «داستان مبهم» و یک «امر داخلی» مجاهدین توصیف کرده است.

-کمیسیون امنیت و ضد تروریسم در اطلاعیه خود به تاریخ ۲۵مرداد چندین سؤال را با کانال۴ و سردبیر آن در میان می‌گذارد که تا امروز بی‌جواب مانده است. از قبیل اینکه نفرات آلبانیایی اکیپ فیلمبرداری را چه کسی و تحت چه ضوابطی انتخاب کرده و به مأموریت فرستاده است؟ و اینکه عکسها و فیلمهای اکیپ فیلمبرداری چرا و چگونه در اختیار مزدور افشاشده اطلاعات آخوندها قرار گرفته است؟

۷-از آن زمان تاکنون سه تحول مهم دیگر ابعاد فعالیتهای ماشین تروریسم ملایان را برجسته‌تر کرده و اهداف ننگین برنامه کانال۴ علیه مجاهدین را بیشتر برملا می‌کند:

-در روز ۲۹مرداد وزارت دادگستری آمریکا دستگیری دو عامل وزارت اطلاعات ملایان را که مشغول جاسوسی و طراحی عملیات تروریستی علیه اعضای مقاومت ایران بودند، اعلام کرد.

-در روز ۳۰مرداد، ۶۵۲ حساب اینترنتی رژیم ایران به‌خاطر کارزار دروغ پراکنی و انتشار اطلاعات گمراه‌کننده توسط فیس‌بوک بسته شد. به‌دنبال آن گوگل و یوتیوب نیز دهها حساب پوششی رژیم ایران را بستند. گزارش رویترز در روز ۷شهریور ابعاد سوءاستفاده ملایان از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی را بسا فراتر از آنچه پیش از این فکر می‌شد، نشان می‌دهد.

مقاومت ایران یک هدف اصلی این کارزار دروغ پراکنی و شیطان‌سازی بوده است.

– وزارت امور خارجه فرانسه در روز ۲۹مرداد با صدور دستورالعملی با تأکید بر طرح رژیم برای بمب‌گذاری در «گردهمایی سالانه مجاهدین» در پاریس، به دیپلوماتهای خود هشدار می‌دهد که از سفر به ایران پرهیز کنند.

آیا این اتفاقی است که کانال۴ نه به توطئه تروریستی علیه گردهمایی ایرانیان و نه هیچیک از وقایع تروریستی فوق نپرداخته و رسالت خود را تنها در دشمنی با مقاومت و امداد رسانی به رژیم ایران یافته است؟

۸-مطالبی که قرار است در شوی ۳سپتامبر از کانال۴ پخش شود چیزی جز تکرار کلمه به کلمه دعاوی گشتاپوی ملایان علیه مجاهدین نیست:

-مصطفی محمدی همان مأموری است که با دریافت ویزا از سفارت مالکی در تهران به عراق می رفت و با تعداد دیگری از مزدوران رژیم به مدت دو سال (فوریه ۲۰۱۰ تا دسامبر ۲۰۱۱) با ۳۲۰بلندگو مجاهدین را در اشرف شکنجه روانی می کردند. عکس پاسپورت و ویزا و کلیپ عربده کشیهای او توسط مقاومت ایران منتشر شده است.

-مطلبی که خانم هیلسم تحت عنوان «ارزیابی تهدید» توسط «پلیس آلبانی» می‌خواهد افشا کند یک سند بدون امضاء و سربرگ است که پیش از این سایتها و رسانه‌های وابسته به رژیم آن را منتشر کرده اند و کانال۴ آخرین آنها است. مقامات مسئول در آلبانی تصریح کرده اند که پلیس چنین گزارشی نداده و انتساب آن به پلیس دروغ است.

-وکیل آلبانیایی مورد مصاحبه کانال۴ (وکیل مصطفی محمدی) یک مأمور اطلاعات آخوندهاست که پیش از این از سوی مقاومت افشا شده است.

-بر خلاف دعاوی هیلسم، پناهندگان ایرانی در آلبانی در پنج سال گذشته چه در محل کنونی شان و چه در محل قبلی خود همواره از دوستان و شخصیتها و خبرنگاران آلبانیایی و خارجی استقبال کرده اما به اندازه کافی هوشیار و باتجربه هستند که به مأموران رژیم ایران خوش‌آمد نگویند.

شوی تلویزیونی مغرضانه با زیرپا گذاشتن همه استانداردهای ژورنالیستی، در شرایطی تهیه می‌شود که رژیم ایران با انواع بحرانهایی که تمامیت آن را به چالش کشیده، احاطه شده است. قیام مردم ایران این رژیم را در معرض سرنگونی قرار داده است. تهیه این شوی آخوندی توسط کسی که در سالهای اخیر بارها به ایران سفر کرده و به‌طور گسترده گزارش تهیه نموده است، خرج کردن از جیب مجاهدین برای گرفتن ویزاهای بعدی است. در ماه اوت گذشته رژیم ایران مجوز ورود یک اکیپ شش نفره از کانال۴ به ایران را صادر کرده است.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۱۱شهریور۱۳۹۷ (۲سپتامبر ۲۰۱۸)

-اطلاعیه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ در باره اعتراف اعتراف وزیر خارجه آخوندها و سفیر رژیم در لندن و اینکه برنامه‌های الجزیره انگلیسی و کانال ۴ انگلستان علیه مجاهدین توسط رژیم برنامه ریزی شده بود

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

اعتراف وزیر خارجه آخوندها و سفیر رژیم در لندن

برنامه های الجزیره انگلیسی و کانال ۴ انگلستان علیه مجاهدین توسط رژیم برنامه ریزی شده بود

بعد از کارزار کثیف چند هفته‌یی خدمتگزاران و مزدوران رژیم آخوندی تحت عنوان خبرنگاران کانال ۴ انگلیس و الجزیره انگلیسی علیه مجاهدین، ظریف وزیر خارجه فاشیسم دینی حاکم بر ایران و بعیدی نژاد سفیر رژیم در انگلیس پرده‌ها را کنار زدند و معلوم شد گانگستربازی در اطراف محل اقامت مجاهدین در آلبانی (افشا شده در اطلاعیه‌های کمیسیون امنیت در ۲۵مرداد و ۱۱شهریور) و لجن‌پراکنی کانال۴ (۱۵شهریور) و الجزیره انگلیسی (۲۵شهریور) به طور کامل «به‌فرموده» رژیم آخوندها انجام شده است. همچنین اثبات شد اکاذیب این برنامه‌های سفارشی صرفاً تکرار مبتذل دعاوی آخوندی علیه مقاومت ایران و فرار به جلو برای منحرف کردن اذهان از فضیحت سایبری رژیم و بسته شدن حسابهای دروغ پراکنی آن بوده است. در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ همین رژیم کثیف از طریق مزدوران و خبرنگارانی که استخدام کرده بود ادعا می‌کرد تسلیحات کشتار جمعی عراق در قرارگاههای مجاهدین پنهان شده است. هدف، منحرف کردن اذهان از افشای تأسیسات پنهان اتمی رژیم توسط مقاومت ایران بود.

اکنون در زمینه سایبری خبرگزاری حکومتی ایسنا در ۲۵شهریور۱۳۹۷ به نقل از بعیدی نژاد سفیر رژیم در لندن می‌نویسد: «زمان کوتاهی پس از آن که آقای دکتر ظریف به واقعیت تلخ وجود شبکه گسترده تولید و تکثیر توییت‌های جعلی اشاره کردند، کانال چهار انگلستان و شبکه الجزیره برنامه‌های مستندی پخش کردند که چهره پنهان این واقعیت تلخ را افشا کرد». وی با ذکر اینکه سازمان مجاهدین «با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های اطلاعاتی روزانه میلیون‌ها پیام در قالب هشتگ‌های براندازانه» تولید می‌کند از توییتر خواست «به درخواست رسمی دکتر ظریف برای بستن حساب‌های جعلی که اقدام به ارسال هشتگ‌های براندازنده علیه ایران می کنند، اقدام کند».

ساعتی قبل در همین روز ظریف در توییتی با اشاره به برنامه الجزیره انگلیسی خواستار تعطیلی حسابهای هواداران مقاومت شد. مضحک اینکه نماینده بی‌شرم رژیمی که ۸۰میلیون ایرانی را از شبکه های اجتماعی محروم کرده، دستورالعمل ابلهانه بستن حسابهای اینترنتی مخالفان را صادر می‌کند که وحشت رژیم را از بالا گرفتن قیام مردم همزمان با تشدید تحریمها برملا می‌کند.

در ۳۰مرداد، فیسبوک و توییتر صدها حساب دروغ پراکنی اینترنتی رژیم را بستند. در روز ۷شهریور رویتر فاش کرد: «عملیات نفوذ اینترنتی رژیم ایران بزرگتر، مستمر و جهانی می شود.این عملیات برای هدف قراردادنٍ کاربران اینترنت در سراسر جهان به‌طور قابل توجهی بزرگتر از آن چیزی است که قبلاً فکر می‌شد…»

به‌دنبال آن، جواد ظریف برای سرپوش گذاشتن بر این فضیحت بزرگ اعلام کرد «بیشترین حضور در توییتر از سوی کسانی است که با ما رابطه خوبی ندارند و بیشتر از خارج هدایت می‌شود، مخصوصاً از سعودی و آمریکا».. وزیر خارجه آخوندها افزود: «تعجب می‌کنم این شرکت‌ها حساب‌های برخی از کاربران ایرانی را بستند، ولی این حساب‌های فیک و ربات‌هایی که کاملاً هم مشخص است که هدایت شده‌اند، آزادانه فعالیت می‌کنند» (وبسایت حکومتی خبر آن لاین- ۹شهریور).

در روز ۱۵شهریور کانال ۴ انگلستان که مخفیانه از محل اقامت مجاهدین فیلمبرداری کرده و عکسها و فیلمها را به مأموران اطلاعات منتقل کرده بود، برنامه سفارشی را پخش و ادعا کرد سازمان مجاهدین در آلبانی «جعل کنندگان اینترنتی» هستند.

۱۰روز بعد در ۲۵شهریور الجزیره انگلیسی با به خدمت گرفتن مهره های سوخته مانند تریتا پارسی و همدستش آزاده معاونی و بریده مزدورانی که در کانال ۴ هم ظاهر شده بودند، مدعی شد از پایان ۲۰۱۷ مجاهدین از طریق هش‌تگ هایی که خواهان تغییر رژیم بودند دیدگاهها را در رسانه های اصلی تغییر دادند…. اما مجاهدین خلق هر چند «دوستانی قدرتمند» در خارج دارند اما از «هیچ حمایتی» در ایران برخوردار نیستند.

از این پیشتر، مجاهدین در نامه های ۱۰ و ۱۳ اوت به کانال ۴ و در نامه ۲۲ اوت۲۰۱۸ به الجزیره، سناریوهای کثیف دیکته‌شده به شبکه «خبرنگاران دوست» اطلاعات آخوندها را با جزییات همراه با اسناد و مدارک و اسامی مزدوران به‌کار گرفته شده در این برنامه ها، فاش کرده بودند. دژخیم فلاحیان وزیر پیشین اطلاعات آخوندها در ۱۸تیر۱۳۹۶ در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: «وزارت اطلاعات برای جمع‌آوری اطلاعات، پوشش لازم دارد چه در داخل چه در خارج. ما یک مأمور اطلاعاتی را نمی‌فرستیم آلمان یا امریکا بگوید من از وزارت اطلاعات هستم پوشش کارِ بازرگانی یا خبرنگاری لازم است».

به‌رغم ترفندهای کثیف وزیران و سفیران و خدمتگزاران و مزدوران رژیم پلید آخوندی همه روزه ابعاد بیشتری از تروریسم اینترنتی رژیم آخوندی برملا می‌شود. دیروز شرکت امنیت سایبری «فایر آی» اعلام کرد در آستانه اعمال تحریم‌های نفتی یک گروه هکری مرتبط با نهادهای حکومتی در ایران، حملات گسترده‌یی علیه شرکت‌های نفتی خاورمیانه و هدفهای دیگر، به‌راه انداخته است.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم

۲۸شهریور ۱۳۹۷(۱۹سپتامبر۲۰۱۸)

-اطلاعیه ۲۸ مهر ۱۳۹۷ در باره «جعل آشکار توسط جیره‌خواران رژیم آخوندها در آلبانی و کانال ۴ انگلیس»

جعل آشکار توسط جیره خواران رژیم آخوندها در آلبانی و کانال ۴ انگلیس

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت در اطلاعیه‌های ۲۵مرداد و ۱۱ و ۲۸شهریور ۹۷، با ذکر جزییات اعلام و افشا کرد که برنامه‌ها و کارزار کثیف چند هفته‌یی خدمتگزاران و مزدوران رژیم آخوندی در اطراف محل اقامت مجاهدین در آلبانی با پوشش خبرنگاران کانال ۴انگلیس و الجزیره انگلیسی، به‌طور کامل ”به‌فرموده“ رژیم آخوندها انجام شده است.

جواد ظریف وزیر خارجه آخوندها در ۲۵شهریور، ساعتی پس از لجن پراکنی الجزیره انگلیسی از مدیر عامل توییتر درخواست کرد به جای بستن حسابهای رژیم، باید حسابهای مجاهدین در تیرانا را که خواستار” تغییر رژیم“ هستند، ببندد.

یک ماه پس از درخواست ظریف، توییتر در روز ۲۵مهر یک میلیون و صدهزار توییتهای فاشیسم دینی حاکم بر ایران را منتشر کرد که قبلاً حسابهایشان به‌دلیل ”سوءاستفاده همآهنگ“بسته شده بود. به‌نوشته واشنگتن پست «حسابهای توییتری که منشأ آنها ایران بوده و مدتی پیش بسته شدند، خود را خبرنگاران خارجی و شهروندان نگران آمریکایی جا می‌زدند تا پیام های سیاسی (مورد نظر رژیم ایران) را در شبکه‌های اجتماعی پیش ببرند».

در اطلاعیه ۲۸شهریور کمیسیون امنیت و ضدتروریسم خاطرنشان شده بود: «مجاهدین در نامه‌های ۱۰ و ۱۳اوت به کانال ۴ و در نامه ۲۲اوت ۲۰۱۸ به الجزیره، سناریوهای کثیف دیکته‌شده به شبکه ”خبرنگاران دوست“ اطلاعات آخوندها را با جزییات، همراه با اسناد و مدارک و اسامی مزدوران به‌کار گرفته شده در این برنامه‌ها، فاش کرده بودند.

دژخیم فلاحیان، وزیر پیشین اطلاعات آخوندها در ۱۸تیر۱۳۹۶در یک مصاحبه تلویزیونی گفته بود: وزارت اطلاعات برای جمع‌آوری اطلاعات، پوشش لازم دارد چه در داخل چه در خارج. ما یک مأمور اطلاعاتی را نمی‌فرستیم آلمان یا آمریکا بگوید من از وزارت اطلاعات هستم، پوشش کارِ بازرگانی یا خبرنگاری لازم است».

جالب توجه این‌که کانال ۴تلویزیون انگلیس در همان برنامه ۱۵شهریور ۹۷علیه مجاهدین، به یک گزارش مجعول از پلیس آلبانی در مورد مجاهدین استناد کرد. طبق این گزارش «در عراق برخی از اعضای سابق این سازمان (توسط خودشان) به‌قتل رسیده‌اند…و این شک منطقی وجود دارد که وضعیت در آلبانی هم شبیه وضعیت در عراق است». همچنین به‌گفته خبرنگار کانال ۴ «مقامات امنیتی آلبانی نگران هستند که مجاهدین در حال ساختن یک دولت در دولت هستند. یولی زولا رئیس سابق استخبارات آلبانی (۲۰۰۸تا ۲۰۱۲) می‌گوید: این سازمانی است با قوانین بسیار سفت و سخت و هرکس که قوانین جنایی آنها را نقض کند ممکن است توسط سایر اعضای گروه کشته شود».

یولی زولا یک سرهنگ اخراجی به‌خاطر کارهای قاچاق است. او با وینسنت تریست شهروند آلبانی در ارتباط است. وینسنت تریست که ابتدا خود را تبعه انگلیس معرفی می‌کرد از جمله افراد اکیپ کانال ۴انگلیس در مراجعه و فیلمبرداری مخفیانه از محل اقامت مجاهدین در آلبانی در ۱۹مرداد۹۷ بود که روز بعد عکسهای آن در فیس‌بوک مزدور خدابنده (اینترلینک لندن) ظاهر شد. سفارت رژیم در تیرانا چندین بار این فرد را تحت عنوان خبرنگار به ایران برده است.

اما هدف از شیطان‌سازی رذیلانه در کانال ۴ و موارد مشابه، مقدمتاً ماستمالی و تخفیف عملیات تروریستی رژیم علیه مجاهدین در مراسم نوروز امسال در آلبانی بود که بعداً توسط نخست‌وزیر این کشور فاش شد. در جریان خنثی کردن این حمله تروریستی ۲تن از مأموران رژیم در آلبانی دستگیر و اخراج شدند. آنها «در لحظه دستگیری در حال عکس گرفتن بودند و به پلیس ضدتروریسم و افسران گفتند خبرنگار هستند…» (ریپورت تی وی-۲۲مارس ۲۰۱۸)

گزارش منتسب به پلیس آلبانی نیز بخشی از سناریوی توجیه شرعی(!) همان عملیات تروریستی و ادامه آن در آینده است. مشابه این سناریو و نسبت دادن شکنجه و قتل اعضای مجاهدین به خود آنها بارها در داخل ایران و در عراق بر روی صحنه‌های شعبده آخوندی آمده و تعجبی برنمی‌انگیزد. غیدان فرمانده جنایتکار نیروی زمینی سردژخیم دست‌نشانده ”عراق جدید“ نوری مالکی نیز مدعی بود که ۳۳نفر از ۳۶شهید حمله به اشرف در ۱۹فروردین ۱۳۹۰ را مجاهدین خودشان از پشت گلوله زده‌اند! گزارش مجعول منتسب به پلیس آلبانی از همین سنخ است.

این گزارش ابتدا در ۵فروردین ۹۷ در ۳صفحه در کانال تلویزیونی فَکس وب آلبانی نشان داده شد بدون این‌که سربرگ داشته باشد. مقامات ذیربط آلبانی در همان زمان در پاسخ به مجاهدین، دخالت دولت و پلیس این کشور را در ارائه چنین گزارشی تکذیب کردند و گفتند باید تحقیق شود چه کسی پشت این قضیه است زیرا مطالب آن باور پلیس و ارتش و دولت آلبانی نیست. مضافاً بر این‌که اگر گزارش پلیس می‌بود ابتدا به دست مقامها و ارگانهای ذیربط می‌رسید. از اینرو انتشار چنین چیزی با یک علامت سؤال برای خود آنها همراه بود.

گزارش منتسب به پلیس در فکس وب-۵فروردین ۱۳۹۷

شورای ملی مقاومت ایران

اما چیزی که کانال ۴ انگلیس به نمایش گذاشت همان گزارش است که سربرگ پلیس به آن افزوده شده است.

گزارش کانال ۴انگلیس-۱۵شهریور ۱۳۹۷

شورای ملی مقاومت ایران

در یک بررسی دقیق مشخص شد که سربرگ گزارش مزبور نیز دستکاری شده است:

در مورد مفاد گزارش نیز یک مقام پلیس گفت در گزارشهای پلیس هیچگاه از عباراتی مانند مارکسیسم اسلامی استفاده نشده و بنابراین این یک حقه و جعل برای فریب افکار عمومی علیه مجاهدین است کما این‌که دروغ های مندرج در آن، موضع دولت و پلیس آلبانی نیست.

شورای ملی مقاومت ایران

علاوه بر این، سربرگ با متن سند همخوانی ندارد. سربرگ مربوط به سند دیگری است که صفحات را به آن چسبانده‌اند و نشان می‌دهد که جعل شده است. در گذشته نیز باندهای تبهکار و مافیایی دست به چنین جعلیاتی در آلبانی زده‌اند.

وکلای آلبانیایی متخصص در روشهای جاری پلیس نیز تأیید کردند با توجه به همه شواهد موجود، این گزارش کاملا خارج از استانداردهای گزارشهای معمول پلیس آلبانی و جعلی است.

نکته قابل‌توجه دیگر این‌که مقاومت ایران پیشاپیش مزدورانی را که تنها منابع نامبرده در این سند جعلی بودند افشا کرده بود(اطلاعیه دبیرخانه شورا ۲۴بهمن ۹۶).

– احسان بیدی (در گزارش با نام حسن بیدی)

شورای ملی مقاومت ایران

او در ۳۱فروردین۹۱ (۱۹آوریل ۲۰۱۲) در کم‍پ لیبرتی خود را به نیروهای عراقی تسلیم کرد و به هتل مهاجر بغداد که توسط مأموران وزارت اطلاعات و نیروی تروریستی قدس کنترل می‌شد، رفت. سپس به ترکیه و از آنجا به رومانی و به آلبانی منتقل شد. پاسپورت ایرانی این مزدور به شماره ۱۶۳۵۹۰۷۲در ۸بهمن ۹۱ (۲۷ژانویه ۲۰۱۳) صادر شده است. چیزی که به‌روشنی نشان می‌دهد پناهندگی در مورد این شخص از اساس موضوعیت ندارد و مقاومت ایران بارها آن‌را به کمیسیاریای پناهندگان خاطرنشان کرده است.

-مأمور دیگری که منبع گزارش مجعول است، منوچهر عبدی نام دارد.

شورای ملی مقاومت ایران7

وی در مرداد ۱۳۸۳ از ایران به قرارگاه اشرف در عراق رفته و مجاهدین صرفاً بنا بر ملاحظات انسانی به او پناه دادند. درخواست مکتوب او در این خصوص به تاریخ ۲۹مرداد ۱۳۸۳ همراه با حکم اخراج بتاریخ ۳خرداد ۱۳۹۶ بدلیل ارتباط با اطلاعات آخوندها به ضمیمه نوشته خودش در مورد قبول آن ارتباط ننگین، قبلاً منتشر شده است.

-سعدالله سیفی سومین مزدوری که به یاوه‌های او در گزارش مجعول استناد شده اکنون در خدمت اطلاعات آخوندها در داخل ایران در کرمانشاه به‌سر می‌برد.

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران9

این مزدور از آلبانی با مأموران اطلاعات آخوندها در داخل و خارج ایران در ارتباط بود.حکم اخراج وی به تاریخ ۱۹آبان ۱۳۹۶ قبلاً منتشر شده است.

-بهمن اعظمی چهارمین بریده مزدور و منبع دروغپردازی در گزارش مزبور است.

شورای ملی مقاومت ایران 10

مزدور دیگری به نام عادل اعظمی برای توجیه او همراه با آن سینگلتون مأمور افشا شده اطلاعات در آبان ۹۶ به آلبانی آمد. بهمن اعظمی سپس در پاداش لجن پراکنی علیه مجاهدین به‌طور غیرقانونی توسط اطلاعات آخوندها از آلبانی خارج شد.

شورای ملی مقاومت 11

مزدوران: منوچهر عبدی-عادل اعظمی-سعدالله سیفی-آن سینگلتون (خدابنده)-بهمن اعظمی

مزدوران آن سینگلتون (خدابنده)-احسان بیدی

مزدوران: آن سینگلتون (خدابنده)-احسان بیدی

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم در اطلاعیه ۶بهمن ۱۳۹۶ فاش کرده بود که وزارت اطلاعات مصطفی رودکی، یکی از دیپلمات تروریستهای خود را به‌عنوان دبیر اول سفارت رژیم روانه آلبانی کرده است تا این مزدوران را با پرداخت پول به کار بگیرد و توطئه‌های جاسوسی و تروریستی علیه مجاهدین به اجرا در بیاورد.

در جریان انتقال مجاهدین به آلبانی نیز غلامحسین محمدنیا یکی دیگر از مأموران سابقه‌دار اطلاعات آخوندها، به سفارت رژیم در آلبانی گماشته شد. طرح بمب‌گذاری و انفجار در گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت در ۳۰ژوئن امسال به‌وضوح نشان داد که دیپلماتهای رژیم آخوندی همان آدمکشان گشتاپوی دینی و تا خرخره درگیر اقدامات تروریستی علیه مقاومت ایران هستند. همزمان با تحویل دادن یک دیپلمات-تروریست رژیم ایران از آلمان به بلژیک که به‌خاطر شرکت و تهیه مواد انفجاری برای بمب‌گذاری محاکمه می‌شود، دولت فرانسه اعلام کرد وزارت اطلاعات رژیم ایران دستور را صادر کرده است.

مأموران اطلاعات آخوندها باید در آلبانی محاکمه یا مجازات و یا دست کم اخراج شوند.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون امنیت و ضدتروریسم

(۲۸مهر ۹۷ (۲۰ اکتبر ۲۰۱۸

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

-جوابیه سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین به ایندیپندنت انگلیس به تاریخ ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ در پاسخ به لجن پراکنی‌های مزدوری بنام برزو دراگاهی و یک مستخدم اطلاعات آخوندها در آلبانی بنام اولسی یازچی که در گزارش دراگاهی در ایندیپندنت همراه با یک جفت مزدور دیگر به نام‌های سینگلتون و خدابنده، به مقام محقق ارتقاء یافته که منظور همان بازجویی اطلاعاتی است.

Reply all|

Today, 3:28 PM

editor@independent.co.uk

The message sender has requested a read receipt. To send a receipt, click here.

Mr. Christian Broughton

Editor of The Independent

Dear Sir,

“The ‘political cult’ opposing the Iranian regime who have created a state within a state in Albania” (Independent 27 September 2018), written by your Iranian born journalist, against the People’s Mojahedin Organisation of Iran (PMOI), and the members of the organisation currently refugees in Albania is replete of lies that will only pave the way for terrorist acts against these refugees. The nationwide uprising of the Iranian people which has continued during 2018 and exposure of the terrorist plans and espionage by the mullahs’ regime against the PMOI and the Iranian Resistance in Albania (March 2018), France (June 2018) and the US (August 2018) explains the timing of Daragahi’s collection of lies.

۱٫ Daragahi’s writings in the past two decades vividly shows that he is an ardent opponent of the PMOI and an active defender of the Iranian regime. Therefore, he lacks the minimum journalistic standards for writing on Iran and the opposition to the regime. In the past his mission was to make false allegations against the PMOI to set the stage and subsequently justify the suppression of the PMOI members in camps Ashraf and Liberty in Iraq. His writings’ fluctuations over the past two decades have depended on the regime’s needs of the time. The failure of the terrorist plot against the 30th of June grand gathering in Paris and the arrest of the Iranian regime’s diplomat terrorist in connection with this plot in Germany, has provided a new mission to Daragahi to carry out his hysteric attack on the PMOI. His repeated hostile tweets against the PMOI in July clearly indicates reality. As such, he was assigned to visit Albania in September in order to talk to agents of the regime’s Ministry of Intelligence (MOIS) in order to write the article full of lies against the PMOI.

۲٫ Daragahi’s sources in this article are very telling.

• Two MOIS agents, Hossein Heyrani and Hassan Shahbazi, under the pretext of disassociated members of the PMOI. Both of these individuals had been exposed by the Committee of Security and Counter- Terrorism of the National Council of Resistance of Iran.

• An individual with the name of Olsi Yazici and his wife, two Albanian agents of the MOIS. Please see his positions on other issues such as Kosovo, Serbia all of which are in line with the Iranian regime’s objectives and goals. No wonder he is dubbed as “savior of Islamism” in Albania, named by a number of journalists in that country.

https://www.ncr-iran.org/en/ncri-statements/international/25193-iran-s-intelligence-ministry-uses-britain-s-channel-4-against-iranian-refugees-in-albania

• Another person with the name of Gjergi Thanasi who takes part in events organized by the Iranian regime along with notorious agents of the Iranian regime. He went to the PMOI site for spying On 17 August, under the guise of being the driver and interpreter for another Iranian journalist. It is amazing that Daragahi promoted Thanasi to an “investigative journalist”.

• The above-mentioned individuals are in contact with other MOIS agents. Two of these people are a couple , Massoud and Anne Khodanbdeh (Singleton), both of whom have been identified as agents of the regime by the British Parliamentary Committee of Iran Freedom and a report by prepared by the US Congress for Pentagon.

https://fas.org/irp/world/iran/mois-loc.pdf

http://iranprobe.com/books-publications/books-reports/spying-for-the-mullahs-iran-s-agents-in-uk.html

۳٫Daragahi has tried hard to present the residence of the Iranian refugees, PMOI members, in Albania, as a mysterious, obscure, closed to outside world, and unreachable. While this site, encompassing the Iranian refugees, is in full compliance with Albanian laws and has been repeatedly visited by European, American, Albanian dignitaries and journalists. However, the PMOI is not naïve to provide the opportunity to MOIS agents to collect information about the PMOI residence under the pretext of being journalist or whatever, Ali Fallahian, a former Minister of Intelligence in a TV interview on 9 July 2017 said “in order to collect information, the MOIS needs cover for its agents both inside and outside Iran. We do not send an intelligence agent to Europe or the US saying I am from MOIS. A business or Journalism cover is needed.

۴٫ In this month, a Washington Times journalist published an article subsequent to his two days visit to the same site. He also posted a clip and photographs taken during his visit. He wrote “I was not prevented from seeing or requesting anything. I asked about life at the camp, those who had left the movement, even about the MEK’s (PMO) alleged involvement in the Iranian Hostage Crisis decades before. All questions were met with complete answers.”

Dragaha’s lies are so bold that he falsely introduced the five and a half minutes video clip which the WT reporter posted on Internet as a PMOI clip. The reason for such misrepresentation is clear: Had he acknowledged that a reporter had visited the same site, talked to the residents and posted a video clip, he would have admitted that his writings are riddled with lies.

۵٫ Contrary to his claim, the PMOI enjoys bipartisan support in the US. A simple search in Google would have proven this fact to Mr. Daragahi. The most recent event which Daragahi was fully cognizant of, was the Iranians Summit in New York on 22 September 2018. Mayor Giuliani, the former mayor of New York and General James Jones, the National Security Advisor of Obama spoke at the event and expressed support for the NCRI and a firm policy vis-à-vis the regime. It was due to this bipartisan support that finally with the active intervention of President Obama, PMOI members were relocated from Camp Liberty in Iraq to Albania.

۶٫ A large portion of Daragahi’s article is devoted to the case of Ms. Somayeh Mohammadi, a member of the PMOI and his father who works for the MOIS. Mostafa Mohammadi on several occasions obtained visa from Iraqi embassy in Tehran to visit Iraq and for two years (February 2010 to December 2011) along with other agents of the regime, was engaged in psychological torture of the PMOI members in Camp Ashraf using 320 loudspeakers. Copies of his passport obtaining visa in Tehran and video clip of him threatening to kill PMOI members are all available and have already been posted on the internet. Mr. Daragahi could have easily found these material by a simple search.

In addition, the Prosecutor of Albania rejected the ridiculous complaint filed by Mostafa Mohammadi, claiming that PMOI has kidnapped his daughter. Previously, courts in Iraq and Canada have rejected his ridiculous claim. All documents are available. Ms. Mohammadi on a number of occasion including in a letter to the Albanian Minister of Interior on 8 July 2018, at a press conference in Rogner hotel in Tirana on 3 September 2018 and in numerous interviews with journalists including with the Washington Times on 25 August 2018 explained that from the time that her father was recruited by the MOIS, she has refused to meet him.

۷٫ The article has tried hard to question the income and expenses of the PMOI, ignoring the fact that thousands of Iranians whose loved ones have been executed by the regime, thousands who are active in the Resistance Units around the country, and thousands of Iranians living outside Iran are financially supporting the PMOI wholeheartedly. The PMOI has not received even one dollar from any foreign country.

۸٫ The article has claimed that that PMOI prevents its members to make contact with outside world, strictly controls them and keeps them in its ranks by coercion. However in another part of the article it expressed its anger that PMOI has bought 1700 computers for its members in Albania and that its members have constant access to the internet. In effect, Daragahi is retweeting the ridiculous demands of Javad Zarif and Hamid Baeidinejad (foreign minister and ambassador of the regime in London) from tweeter to shut down accounts belonging to the PMOI members. This demand followed exposure of the regime’s apparatus to disseminate lies and fictitious news and the decision by Facebook, Twitter and YouTube to close done thousands of fake account belonging to the Iranian regime. Stating that that the PMOI through “using advanced technology is sending millions of message in the context of regime change hashtags on daily basis”, Baeidinejad called on Twitter “to act on the official request of Dr. Zarif to close down fake account sending hashtags for regime change against Iran”.

۹٫ Daragahi appeared to be very upset that the PMOI is enjoying a good record of paying its bill on time and having good relations with the Albanian people. The mullahs’ regime is utterly outraged due to the good relations between the PMOI and Albanian people. As such, it intended to tarnish this amicable relations through false claims made by Daragahi in his article. The people of Albania, due to the experience of the past five years, have learned that the PMOI and the Iranian refugees who are members of the organisation are their best friends.

Sir,

This biased report tramples on all journalistic standards. It is written at the time when the Iranian regime is engulfed in serious crises that have challenged in its entirety and the popular uprising of the Iranian people has pushed the regime to the verge of its overthrow.

Thus, in line with an unbiased journalistic approach, I hope you will publish this entire letter which is less than half of Daragahi’s article.

Sincerely,

Shahin Gobadi

Spokesman

The People’s Mojahedin Organisation of Iran

۲۹ September, 2018

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

در باره مأموریت مزدوری بنام رضا مرآت که برای تهیه گزارش از اشرف ۳ در اوت ۲۰۱۸ به آلبانی رفته بود و از این پیشتر با قسم به عمامه ملا عدد شمارش شده گردهمایی بزرگ ایرانیان در ویلپنت را در گاردین ۴ هزار نفر نوشته بود که از کشورهای اروپای شرقی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته به آنجا آمده بودند، سخنگوی بخش مطبوعات در نامه ای به سردبیر و رئیس بخش بین المللی گاردین به تاریخ ۲ اکتبر ۲۰۱۸ می نویسد:

گاردین نباید فرصت سوءاستفاده به چنین مزدوری بدهد و باید برای گزارش از اشرف ۳ یک خبرنگار بی طرف بفرستد مگر اینکه در آستانه ورشکستگی مبالغ کلانی از رژیم در پوش ”پرس تی وی“ یا غیر آن گرفته باشد.

Today, 11:51 PM

Katharine.Viner@guardian.co.uk

Ms Katharine Viner

Editor in Chief

The Guardian

Dear Ms. Viner,

I am writing this letter to draw your attention to the suspicious action of Mr. Aaron Reza Merat, who introduces himself as the Guardian reporter. I ask you not to let the Guardian stray from the journalistic objectivity by becoming a platform for hostility toward the Iranian people and their resistance or by preparing the ground for terrorist acts against them.

On August 16, Mr. Merat sent a message to Mr. Farid Totounchi, Legal Advisor of the People’s Mojahedin Organisation of Iran (PMOI) in Albania, and asked for an interview. Mr. Totounchi replied:

Before everything, you owe an apology to the Guardian’s readers, to the Iranian Resistance, and to the combatants of freedom for fobbing the Guardian readers off with a big and dirty lie about the Gathering of Iranians on June 30th in a bid to appease the mullahs. The mullahs’ TV station immediately sent back its receipt to you, and referred to your false report in Guardian bombastically and said: ‘Guardian wrote today about the yesterday backstage and stage-setting of the Monafeqin [PMOI]. This British daily wrote that around 4000 people had gathered, most of them were either asylum-seekers, or youths from Eastern Europe who accepted to show up in the event by bus in exchange for their weekend trip.’….

I hope you … would not pave the path for the terrorism of religious fascism ruling Iran against the biggest opposition force of this regime”.

Despite this response, Reza Merat, on August 17, appeared in front of the Iranian refugees’ residential compound in Albania, where Mr. Totounchi refused to be interviewed by him. He sent you an e-mail the same day, attaching his previous day’s letter to Mr. Merat and wrote:

“ Today, at noon, without any prior notice he (Merat) came to the residence compound of the PMOI Iranian refugees and threatened if I don’t give interview, he would write a 4800 words article in Guardian covering the lies of the agents of the Iranian ministry of intelligence who introduce themselves as former PMOI members.

Since Arron Reza Merat due to his links with the Iranian regime and the agents of this regime lacks the minimum journalistic impartiality toward the PMOI, you should not provide an opportunity of abuse and exploitation to the Iranian regime in the Guardian”.

I would like to briefly mention some points and I hope that unlike previous occasions they will not be ignored by the Guardian

۱-Of course, the Guardian has the right to choose its journalists and reporters, and it is Mr. Merat’s right to have his own political opinions, but since he is a well-known advocate of the clerical regime and its president Hassan Rouhani, and an activist against the PMOI, he lacks the minimum journalistic standards and criteria regarding the issue of the Iranian regime and its opposition. His interviews and opinions during the run-up to the “presidential election” of the clerical regime, as well as his articles and tweets against the PMOI, are available and well-publicized. His critical comments against some of the regime’s factions are also necessary to justify his defence of the integrity of the regime and his hostility against the PMOI.

۲-Based on our long experience, the article that Mr. Merat is intending to write will be the basis for pressure and acts of terrorism by the regime against the Iranian resistance in general and these refugees in particular. The unprecedented upsurge in activities, espionage and terror plots in recent months against the PMOI, particularly in Albania, has doubled this concern. The mullahs, having failed to massacre the PMOI members in Iraq and now being faced with a popular uprising that has shaken their regime to its core, want to complete their mission in Albania. For this reason, they are desperately in need of help from the likes of Mr. Merat.

۳- The following are some examples of acts of espionage and terror plots by the regime in 2018:

– In March, a terror plot against the PMOI members’ celebration of the Iranian New Year in Albania was foiled. Two Iranians who were sent to Albania under the cover of being journalists were arrested. The Albanian PM and US State Department both confirmed that a terrorist act was foiled in March against Iranian dissidents.

– On June 30, a terror plot to blow up the Iranian Resistance Gathering in Paris attended by hundreds of prominent dignitaries from both sides of the Atlantic, including a cross party delegation of 25 members from both houses of the UK parliament, was foiled at the last minute. Two Iranian terrorists were arrested in Belgium while in possession of a bomb, and a third operative was arrested in Paris. According to Belgian prosecutors and federal police and the German Federal Prosecutor, an Iranian diplomat called Asdollah Assadi, who was accredited as the Third consular in Austria, was arrested in Germany, on his way back to Austria, after delivering the bomb to the two terrorist operatives in Luxembourg.

– According to a statement from the US Department of Justice, two Iranian agents who were involved in espionage against the PMOI were arrested on August 9th.

– On September 8, the Iranian regime simultaneously executed three Kurdish activists and bombed the headquarters of two Kurdish parties in Iraqi Kurdistan, killing and injuring dozens. Subsequently, Quds Force commander Qasem Suleimani, Armed Forces Chief of Staff Mohammad Hossein Bagheri, and Ali Shamkhani, secretary of the Supreme National Security Council threatened more such attacks, and Khamenei’s adviser Rahim Safavi stated that the regime would attack their opponents overseas as well.

۴-The Supreme Court of the state of Bamberg in Germany, on October 1, ruled that Assadollah Assadi, the Iranian regime’s diplomat should be extradited to Germany. The court statement underscored: “all the requirements for extradition are met and there are no obstructions to his extradition.” It added that Assadi “cannot resort to diplomatic immunity,” and “the continuation of the extradition process should be carried by the Prosecutor General of Bamberg.”

In a joint statement, the Foreign, Economy, and Interior Ministers of France announced: “the attempted assassination in Villepinte on June 30 was foiled… Such a despicable and horrendous act cannot take place on our soil without any reaction. Thus, France has taken targeted and proportionate preventive measures in the form of adopting national freezing measures of assets of Assadollah Asadi and Saeid Hashemi Moghadam, Iranian nationals, as well as the Directorate of Internal Security of the Iranian Ministry of Intelligence.”

Reuters quoted a French diplomat as saying: “Behind all this was a long, meticulous and detailed investigation by our (intelligence) services that enabled us to reach the conclusion, without any doubt, that responsibility fell on the intelligence ministry…

The deputy minister and director general of intelligence Saeid Hashemi Moghadam had ordered the attack.”

As such all the attempts by the Iranian regime, its lobbyists, and allies to attribute the terror act to rogue individuals in the regime and to exonerate the Rouhani faction or the person of Khamenei failed.

۵-Reza Marat is the only journalist who, contrary to journalistic norms and without accreditation, anonymously entered the gathering of the Iranian resistance in Paris on June 30, 2018. Meanwhile, nearly 100 journalists including from the most important media outfits from the United States, Europe, and the Middle East officially participated in this gathering, many of which broadcast live from the event. But the same evening, Merat published an article in the Guardian full of lies and unfounded statements about the dimensions and goals of the meeting, as well as the propaganda of the regime against the PMOI. For example, in a clear lie, he identified the number of attendees at the meeting as “4,000 people,” adding that “half of them were tourists.” Meanwhile, according to dozens of media outlets, there were tens of thousands or upwards of a hundred thousand.

Please see the examples below:

https://www.express.co.uk/news/world/982556/Trump-news-USA-sanctions-Iran-regime-Rudy-Giuliani-Free-Iran-rally-Paris

http://video.foxnews.com/v/5804468884001/?#sp=show-clips

https://www.jpost.com/Middle-East/Tens-of-thousands-demand-Iran-regime-change-at-mass-exile-rally-in-Paris-561218

https://www.washingtontimes.com/news/2018/jul/1/national-council-resistance-iran-paris-gathering-s/

You can refer to the videos on the Internet and guess the degree of Mr. Merat’s honesty. He copied the MOIS propaganda saying that most of the participants do not know why they came to this gathering. The Iranian regime, which was severely frightened by the dimensions of the gathering and its pressures and conspiracies to cancel it had come to no veil, immediately seized the opportunity and published the Guardian article on most of the state-run radio and government press. The Guardian did not pay the least attention to our responses.

۶- On August 30, the news of the visit of Mr. Merat to the PMOI residence in Albania was published in a joint article by Massoud Khodabandeh and his wife, Ann. Singleton, two MOIS agents. They wrote in the article:

“Since arriving in Albania between 2013 and 2016, MEK has already shown itself to be aggressive, criminal, and dangerous…. Aaron Merat, a journalist with The Guardian, was also subjected to an assault by MEK operatives during his investigations. MEK accused them of being “agents of the Iranian regime.”

False Flag Op In Albania Would Drive A Wedge Between The EU And Iran

The fact that this couple are agents of the Iranian regime has been revealed in the reports of the US Library of Congress in December 2012 and the UK parliament’s Committee for Iran Freedom in October 2007. They repeatedly travelled to Iraq and played an active role in the plot to massacre and exert psychological pressure on the residents. Anne Singleton made several trips to Albania to plot against the PMOI. The documents establishing the fact that the couple are agents of the Iranian regime can be found at these links:

If Merat is preparing a report for the Guardian, why has he provided a copy of it the above-mentioned agents of the regime in advance? It is evident that Merat’s visit to the PMOI location and the article were coordinated with the agents in advance. I suppose this should suffice for you to be assured that Merat is not qualified to write about Iran and the Iranian opposition as a journalist.

۷- In his reports and analyses, Merat has described Hassan Rouhani as someone “extremely popular”, who carries message of “reform” and “change” including in the area of human rights, and he was an advocate of the notion that Rouhani’s victory reflected an “increase in the influence of reformists.” He said on January 29, 2014: “The one hope I think that the reformists have is that they’ve got a reformist-backed president who has the support of not only the reformists but the hardliners and this hasn’t happened since [former president Akbar Hashemi] Rafsanjani’s first term [in 1989]…. Nothing happens in Iran unless you have both sides on board.” He added that after a nuclear agreement, Iran’s regional conduct would move towards moderation and friendship with countries in the region. More than four years, it is totally evident that these assessments were totally baseless and were uttered with a particular political agenda.

۸- Unfortunately the Guardian on many occasions has demonstrated that when it comes to the issue of Iran and the Iranian resistance it is far from being impartial. There are very few other newspapers in the West that have adopted such a biased approach towards the PMOI and the Iranian resistance or rehashed so much of the mullahs’ propaganda against them.

Merat is not the only Iranian who writes anti-PMOI articles in the Guardian. Saeed Kamali Dehghan, as is evident from his writings, positions, and tweets, is an anti-PMOI militant. He has hysterically attacked the PMOI at every opportunity. Even today, October 2, without any reason he has described the PMOI as “a cult-like organisation that espouses regime change.”

The Guardian’s article on July 2, 2018 regarding the terror plot against the Paris gathering that could lead to a catastrophe, was riddled will allegations, slander and smears that totally tarnished the image of the PMOI, which was used to justify and legitimatize this criminal act.

In scores of articles including on April 28, 2017, May 15, 2014, and May 31, 2005, the Guardian has rehashed the cliché allegations of the MOIS against the PMOI almost verbatim. In his April 28, 2017 article, Saeed Kamali Dehghan descried the PMOI as a group “with immense unpopularity inside Iran.” On May 15, 2014 he went a step further in clear slander and wrote: “The MEK [PMOI], characterized by many observers as a cult-like group, has been repeatedly slammed by the United Nations because of mistreating its own members.”

۹- One of the constant sources of these articles, including the one in 2005, have been Massoud Khodabandeh and Anne Singleton. The Guardian has systematically ignored irrefutable documents in rejecting the allegations against the PMOI and has even refused to publish responses and rebuttals by the Iranian resistance or even British dignitaries. In the 20005 article, an individual who introduced himself as a former member of the PMOI claimed that he was handicapped from beatings by the PMOI. When the documents showing that his illness was due to poliomyelitis disease from childhood were provided to the Guardian, the newspaper took no action to correct the lie. Later, Late Lord Avebury protested to this one sided approach of the Guardian and requested a medical review to establish the reality but he received no convincing response. (The correspondences between Lord Avebury and the Guardian are available).

۱۰- The Guardian’s hysterical enmity towards delisting of the PMOI was utterly shameful. The highest courts in the UK, EU and the US had repeatedly determined that the terrorist designation was unjust and perverse. The listing only served the mullahs, justified and facilitated execution and torture of political prisoners in Iran, and promoted massacre of PMOI members in Camp Ashraf, Iraq. Several articles on the 21st, 23rd, and 28th of September 2012 are examples.

Following the ruling by the UK court of appeal in favor of delisting the PMOI on May 7, 2008, the Wall Street Journal wrote: “Iranian officials for years have made suppression of the MEK a priority in negotiations with Western governments over Tehran’s nuclear program and other issues, according to several diplomats who were involved in those talks.”

۱۱- Given the current political climate, Tehran’s need for such assistance, including from “journalists”, has grown.

Continuation of anti-regime protests throughout the past eight months has faced the entirety of the regime with unprecedented challenges. Even the most optimistic independent observers have doubts about the future and survival of the regime. In the protests, the Iranian people have been chanting “reformist, pricinpalists, this game is now over”.

This should unequivocally put an end to the political life of those who, like parasites, have been trying to maintain this regime under the guise of “reformers.” In light of growing popularity of the PMOI inside Iran and throughout the international community, and in light of repeated acknowledgment by the regime’s supreme leader, president, and other officials of the PMOI’s role in the protests, the regime and the supporters of an appeasement policy are extremely alarmed.

– In such circumstances, the mullahs’ lobbyists are desperately trying by discredit the resistance, suggesting that there is no viable alternative to the current regime, and argue that realpolitik compels one to compromise with it.

Foreign Minister Javad Zarif and Iranian Ambassador to the UK Hamid Baeidinejad have demanded that Twitter shut down accounts belonging to the PMOI members. This follows the exposure of the regime’s apparatus for disseminating lies and fictitious news, as well as the decision by Facebook, Twitter and YouTube to close down thousands of fake accounts belonging to the Iranian regime. Baeidinejad accused the PMOI of “using advanced technology” to send “millions of messages in the context of regime change hashtags on a daily basis”, and called on Twitter “to act on the official request of Dr. Zarif to close down fake accounts.”

Dear Editor,

As you can see from the above, while the Iranian regime, its diplomats and agents in France, Belgium, Germany, Austria and other European countries as well as in the US are challenged and are put on trial for terrorism and espionage against the PMOI, the Iranian regime through journalists like Merat and Kamali tries to deflect the issue and mislead the fight against terrorism.

Ali Fallahian, a former Minister of Intelligence, said in a TV interview on 9 July 2017, “In order to collect information, the MOIS needs cover for its agents both inside and outside Iran. We do not send an intelligence agent to Europe or the US saying I am from MOIS. A business or journalism cover is needed.”

We are not opposed to the Guardian reporting on the PMOI, but the primary journalistic principles require that the Guardian first apologize for the lies that its reporters have written and then assign actual journalists to subsequent reporting, instead of anti-PMOI militants and those who defend the Iranian regime.

Shahin Gobadi

Press Spokesman

People’s Mojahedin Organization of Iran

Paris

October 2, 2018

SHAHIN GOBADI

Tel: +33 (0) 650119848

Twitter @gobadi

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

نامه مجدد سخنگوی مطبوعاتی مجاهدین به سردبیر گاردین به تاریخ اول نوامبر ۲۰۱۸ در باره لجن‌پراکنی‌های رضا مرآت که سالهادر ایران تحت‌عنوان خبرنگار کاربر ارشاد و اطلاعات آخوندها بوده است.

Ms. Katharine Viner

Editor-in-chief of The Guardian

Re: Slanderous article by Arron Reza Merat against the People’s Mojahedin Organization of Iran and Iranian refugees, members of the PMOI in Albania – setting the stage for the mullahs’ terrorism

Dear editor,

I write to once again draw your attention to an article that Arron Reza Merat is preparing for The Guardian regarding the PMOI and Iranian refugees who are members of this organization in Albania; an article that based on all the facts and evidence, including his letter of October 31 to me, would be riddled with lies, slander and baseless allegations against the Iranian Resistance. These allegations can be pursued through legal avenues and can be the basis for legal action.

As a reminder, I enclose my October 3 letter to you in which I had elaborated on the background of Reza Merat’s enmity towards the PMOI and his deeply suspicious and unusual conduct. I had pointed out in the letter that based on years of experience, these sorts of articles that pursue the Iranian regime’s demonization policy against the PMOI, solely set the stage for terrorist acts against the PMOI and the Iranian Resistance.

۱-Merat’s letter, which reflects parts of his article, includes a litany of allegations that are a rehash of the lies uttered by the Iranian regime’s Ministry of Intelligence (MOIS) and that are reflected systematically and almost on a daily basis in verbatim in Iran’s state-run media. It is very telling that most of these allegations could be found in the tweets sent out by the Iranian regime and which were exposed by Twitter on October 17. These tweets belong to 770 fake accounts of the regime that were shut down by Twitter in August.

A large number of these tweets disseminated lies and were part of the demonization campaign against the PMOI and the Iranian Resistance. “Iranians masqueraded as foreign journalists to push political messages online, new Twitter data shows,” the Washington Post wrote on October 17. (Please refer to the October 30 statement of the Security and Counterterrorism Committee of the National Council of Resistance of Iran: https://www.ncr-iran.org/en/ncri-statements/iran-resistance/25456-tweets-reveal-mullahs-setting-the-stage-for-acts-of-terrorism-against-the-iranian-resistance )

The MOIS’s use of individuals under the cover of journalists is nothing new. Former Intelligence Minister Ali Fallahian shed more light on such tactics during a television interview on July 9, 2017: “In order to gather intelligence, the Ministry of Intelligence needs a cover, whether inside or outside the country. We do not send an intelligence officer to Germany or the United States to say, ‘Hey, I am from the Ministry of Intelligence.’ [Rather,] a business or journalism cover is needed.”

۲-The timing of the article is also very telling. According to Merat’s own remarks, he has pursued it since August. Yet, it is about to be published only days after the October 30 announcement that a fourth terror plot by the Iranian regime in the West in 2018 was foiled and an MOIS member was arrested in Denmark, causing a new fiasco for the regime. Prior to this, an Iranian diplomat and several terrorists of the regime were arrested (June and July 2018) and were extradited to Belgium; two MOIS spies who had focused on the PMOI were arrested in the U.S. (August 2018); and a terror plot by the regime was foiled in Albania (March 2018).

The clerical regime, which will face a new round of US sanctions in a matter of days, is in dire need of Merat’s article. Faced with a wave of protests and nationwide strikes, the mullahs are facing the biggest challenge of their tenure and have found no solution but to resort to plots and terror against the Iranian Resistance. This is while scores of the Iranian regime’s European allies have concluded that the policy of appeasement has failed utterly. The Prime Minister and the Foreign Minister of Denmark announced on October 30 that they would seek new sanctions by the EU against the Iranian regime. Mr. Merat and his ilk are ‘lifeguards’ for the regime who have arrived too late. With such acute crises, the mullahs cannot be saved from the current quagmire.

۳-The mullahs’ propaganda machine has been churning out sexual libels against the Resistance and its leader for the past 40 years. In the first Presidential elections after the overthrow of the Shah in January 1980, Mr. Rajavi’s candidacy received widespread support. The corrupt and criminal mullahs attacked the PMOI offices in Qom, Tehran, and other cities by resorting to the same type of moral libel that was cited by Merat in his October 31 letter. In reality, the most constant element in the policies and conduct of the regime in the past 40 years has been its view that the PMOI, the Iranian Resistance, and its leader, Mr. Rajavi, are the antithesis and main challenger of its survival. Thus, he is targeted by any means available, and all of the regime’s agents, mercenaries and allies are led in that direction. In hundreds of tweets, the regime has written about “moral corruption of the PMOI leader”, ”sexual abuse by MEK leader Masoud Rajavi in Camp Ashraf”, ”Do you know who has the most wives in the world? #Rajavi”.

Most parts of the mullahs’ demonization campaign, including twitter campaigns carried out by the MOIS, show animosity and blind hysteria to the Iranian Resistance leader, Mr. Rajavi, and the President elect of Iranian Resistance, Mrs. Rajavi. If The Guardian is in search of reality and does not intend to be a platform for the Iranian regime, it can find out that Mr. Merat is only parroting the MOIS.

The Iranian people, 120,000 of whose best children including tens of thousands of women have sacrificed their lives against this misogynist regime, have answered these absurdities in their nationwide demonstrations and protests for regime change, which despite all the suppressive measures taken by the regime have continued for the past ten months.

۴-The fact that “former PMOI members” are quoted by Merat as his source of information in another way proves the fact that the main source of this report is none other than the MOIS.

The annual reports of the intelligence services in the West including Germany and the Netherlands have emphasized for many years that the individuals who are described as “the former members of the PMOI” are prime targets of the MOIS to be used in its demonization campaign against the Iranian Resistance.

A US Library of Congress report, dated December 2012, also underscored this fact. The profile of agents who Merat has spoken to has mostly been previously exposed.

Prior to this, in letters dated August 10 and August 13 to Channel 4 and in a letter dated August 22, 2018 to Al-Jazeera English, as well as in a statement by the NCRI’s Security and Anti-terrorism Committee on September 19, the PMOI had exposed the dirty scenarios dictated by the Intelligence Ministry to a network of “mullah-friendly reporters,” providing details, documents and the names of the agents used in these programs.

۵-Is such a coordination between Merat and the MOIS a mere coincidence? According to Merat himself, he is focused on the PMOI’s presence in Albania. The clerical regime’s tweets that were identified by Twitter, in addition to smearing the Iranian Resistance leader, are focused on the PMOI’s presence in Albania. As was stated in the October 30 statement of the NCRI Security and Counterterrorism Committee, Massoud Khodabandeh and his wife, Anne Singleton, who are agents of the MOIS, were previously focused on Camp Ashraf and Camp Liberty in Iraq. Currently they are totally focused on the presence of the PMOI in Albania. Their tweets against the PMOI in Albania are widely retweeted by the regime.

۶-The regime’s tweets talk about the “suspicious disappearance of a member of the MEK terrorist group in Albania,” and Merat wrote that “the MEK is responsible for the death of Malek Sharai in Albania.” This outrageous lie is made while the PMOI issued a statement on June 22, 2018 stating that Malek Sharai attempted to rescue one of his friends who was drowning and he himself drowned. Albanian Police, legal authorities, and the Coroner’s Office are fully aware of the details of this case. It seems Mr. Merat’s time in Albania was so full with the MOIS agents that he had no time to make an inquiry with the Albanian authorities and then accuse the PMOI with murder.

۷-The notion that the PMOI has set up a “toll farm that creates coordinated messages” is another lie that is made up to support Javad Zarif who desperately needs such assistance amidst the global fiasco of the regime. Zarif wrote on September 16: “Twitter has shuttered accounts of real Iranians, incl TV presenters & students, for supposedly being part of an ‘influence op’. How about looking at actual bots in Tirana used to prop up ‘regime change’ propaganda spewed out of DC? #YouAreBots.”

۸-As for the false claim about the involvement of the PMOI in the assassination of the nuclear scientist, whose main source is the mullahs’ regime, and which was rehashed by NBC TV on February 2, 2012, the PMOI has repeatedly and unequivocally denied it, and a senior US State Department official in response to a question from a reporter on September 28, 2012 clearly stated that “And I should add that the United States Government has not claimed that the MEK was involved in the assassination of the scientists in Iran.”

Shahin Gobadi

PMOI (MEK) press spokesman

November 1, 2018

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

یادداشت مشاور حقوقی مجاهدین در آلبانی به سردبیر گاردین در تاریخ ۱۷ اوت ۲۰۱۸ در باره دشمنی هیستریک مزدوری بنام رضا مرآت که به دلیل ارتباطاتش با رژیم ایران و مأموران اطلاعات از حداقل بیطرفی ژورنالیستی در مورد مجاهدین برخوردار نیست. بنابراین گاردین نباید فرصت سوءاستفاده و بهره برداری به رژیم ایران بدهد.

cathy.black@theguardian.com

paul.johnson@theguardian.com

jan.thompson@theguardian.com

Ms. Katharine Viner

Editor, Guardian

Dear Editor,

Mr. Arron Reza Merat who introduced himself as the Guardian reporter left a message on my WhatsApp last night to have an interview with me, without mentioning that he is in Albania. Since he is known to have hysterical animosity towards the People’s Mojahedin Organization of Iran (PMOI), and his reports are nothing but sheer lies transmitting the allegations of the clerical regime against the PMOI, last night, I sent him the answer attached below in Farsi together with two statements by the Security and Anti-Terrorism Committee of the National Council of Resistance of Iran. You will find attached all the three texts in English.

Today, at noon, without any prior notice he came to the residence compound of the PMOI Iranian refugees and threatened if I don’t give interview, he would write a 4800 words article in Guardian covering the lies of the agents of the Iranian ministry of intelligence who introduce themselves as former PMOI members.

Since Arron Reza Merat due to his links with the Iranian regime and the agents of this regime lacks the minimum journalistic impartiality toward the PMOI, you should not provide an opportunity of abuse and exploitation to the Iranian regime in the Guardian.

Respectfully,

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

-دستگیری دیپلمات تروریست وزارت اطلاعات و رئیس ایستگاه اطلاعاتی در اتریش و سایر مزدوران،

-اخراج وزیر شیلات از دولت نروژ و حزب مربوطه بخاطر افتادن در چنگ اطلاعات آخوندها از طریق یک زن مأمور، همان وزیر ماهیگیری که گل آلود کردن آب و بالا بردن قیمت خودش با حماقت ادعا کرده بود مجاهدین میخواهند او را بکشند و آن زن مأمور هم میترسد که مجاهدین او را در داخل ایران بکشند!

-اخراج دیپلمات تروریست دیگر از فرانسه، حسین شهرابی فراهانی با کد پرسنلی ۷۴۷۲۷ در وزارت اطلاعات مأمور به خدمت در سفارت در فرانسه در موضع رئیس ایستگاه وزارت اطلاعات بجای احمد ظریف که توسط مقاومت ایران افشا شده بود،

-و بسا مهمتر، اخراج سفیر رژیم در آلبانی و رئیس ایستگاه اطلاعات آخوندها در این کشور،

نمونه‌هایی هستند که چشم‌انداز افشا و آجر شدن نان شبکه خبرنگاران دوست رژیم را روشن میکند. خودفروختگانی که تحت امر ایستگاه‌های اطلاعاتی دژخیمان بر علیه مقاومت ایران برای هموار کردن راه تروریسم عمل و لجن پراکنی میکنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.