سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

احضار جواد ظریف برای توضیح حول اعترافش به پولشویی میلیاردی در نظام ولایت فقیه

0 7

وزیر خارجه رژیم که توسط کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع برای ادای توضیح درباره اعترافش به پولشویی‌های میلیاردی احضار شده بود، روز یکشنبه در این کمیسیون، حاضر شد.

خبرگزاری انتخاب از باند روحانی، روز پنجشنبه درباره احضار وی نوشته بود: محمد جواد ظریف روز یکشنبه (۱۱ آذر) برای بررسی استیضاحش درکمیسیون امنیت مجلس، حضور می‌یابد.

جواد ظریف بعداز خروج از مجلس آخوندی در دفاع از حرف‌های خود گفت: همه جا، واقعیت را گفته ام. گروههایی ممکن است منافعی داشته باشند و به دنبال فضاسازی علیه تصویب لوایح ضدپولشویی باشند.

جواد ظریف همچنین گفت: من به عنوان فردی که همواره از نظام دفاع کردهام، میگویم که در جمهوری اسلامی به مانند همه دنیا،پولشویی وجود دارد؛ اما امیدوارم با تصویب لوایحی که توسط دولت به مجلس ارائه شده جلوی رخنه این کار را بگیریم.

جواد ظریف در مصاحبه یی با یک سایت متعلق به دولت در اعتراف به پولشویی‌های میلیاردی گفته بود:

«بالاخره پولشویی یک واقعیتی است در کشورمون. و از پولشویی خیلی‌ها منفعت میبرند در کشورمان.

مجری:آقای دکتر کد دارید یا این که از تصورتون هست؟

ظریف: والله اگر کدی هم داشته باشم امکانش رو ندارم علنی عرض بکنم. اما کدهای زیادی هست در مورد میزان پولشویی. که در کشور صورت میگیره. من نمیخوام این پولشویی رو نسبت بدم به هیچ جایی. ولی خب اونجایی‌هایی که هزاران میلیارد پولشویی انجام میدن حتماُ اونقدر توان مالی دارند که ده‌ها میلیارد یا صدها میلیارد هزینه تبلیغات بکنند. هزینه فضاسازی بکنند و فضا در کشور ایجاد بکنند… یک فضایی درست کردند کسایی که یه قلم معاملهشون ممکنه ۳۰هزار میلیارد توش منافعی جابهجا بشه.»

پس از حاضر شدن جواد ظریف در جلسه کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع، خوشرودی، سخنگوی این کمیسیون گفت: در جلسه کمیسیون امنیت، مجتبی ذوالنور اظهارات ظریف پیرامون پولشویی را مطرح کرد و ظریف به وی پاسخ گفت، اما مجتبی ذوالنور از پاسخ‌های ظریف قانع نشد.

خوشرودی افزود: تا ۱۰ روز دیگر نتیجه بررسی استیضاح جواد ظریف مشخض می‌شود.

گودرزی عضو کمیسیون امنیت مجلس آخوندی نیز گفت: جمعبندی درخواست استیضاح ظریف، به نشست کمیسیون بعد از تعطیلات هفته آینده موکول شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.