سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اجلاس شورای حقوق‌بشر: حسابرسی از آمران و عاملان قتل‌عام ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال ۶۷

0 4

در جریان سی وپنجمین اجلاس شورای حقوق‌بشر در مقر اروپایی ملل‌متحد در ژنو که هم‌اکنون جریان دارد، نماینده انجمن حقوق‌بشر بین‌المللی زنان، طی سخنانی در این اجلاس، با برشمردن موارد اعدامهای فزاینده و نقض حقوق‌بشر در ایران، خواستار تحقیقات جامع سازمان ملل برای حسابرسی از آمران و عاملان قتل‌عام ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی در سال ۶۷ شد.

نماینده انجمن حقوق‌بشر بین‌المللی زنان با برشمردن مواردی از اعدامهای جنایتکارانه در ایران به‌ویژه اعدام افرادی که هنگام ارتکاب جرم انتسابی زیر ۱۸سال سن داشته‌اند، و همچنین شلاق زدن ۲۰تن از هموطنان به بهانه روزه‌خواری توسط دژخیمان رژیم گفت:

یک تحقیقات جامع درباره کسانی که از قدرت خود برای اعدام هزاران مخالف سیاسی سوء‌استفاده می‌کنند ضروریست. بدین منظور باید مصونیت مقامات رژیم از مجازات متوقف کرد.

نماینده انجمن حقوق‌بشر بین‌المللی زنان تأکید کرد: این مسئولیت جامعه بین‌المللی از جمله شورای حقوق‌بشر است که اطمینان حاصل کند (از آمران و عاملان این جنایت) حسابرسی صورت می‌گیرد. آنچه که به این موضوع فوریت می‌دهد این است که اعدامهای جمعی سال ۱۹۸۸ تمام نشده و هنوز ادامه دارد.

سایت سازمان ملل‌متحد نیز گزارش داد: در این جلسه یک انجمن حقوق‌بشری خواستار توجه به محرومیت سیستماتیک زنان در ایران شده است. این انجمن می‌گوید، در ایران از ابتدای سال ۲۰۱۷ بیش از ۲۵۰نفر اعدام شده‌اند. این تعداد، ۵۰نفر بیش از همین مدت در سال ۲۰۱۶ بوده است. همچنین نوجوانان در ایران اعدام شده‌اند و این اعدامها به‌صورت علنی بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.