سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

اتحادیه اروپا، معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم آخوندی را تحریم و لیست گذاری کرد

0 30

سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات

و اسدالله اسدی دیپلمات تروریست دستگیر شده

به خاطر توطئه تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت

از سوی اتحادیه اروپا لیست گذاری و تحریم شدند

خبرگزاری رویتر:

این اقدام بدنبال تلاش‌های دولت‌های فرانسه و دانمارک

برای پاسخ قوی به حملات طراحی شده توسط رژیم ایران

صورت گرفت

وزیرخارجه دانمارک:

این تحریم علامتی قوی از جانب اتحادیه اروپاست

که چنین رفتاری را در اروپا نمی‌پذیرد

ما در مقابل آن می‌ایستیم

و این برای رژیم ایران هزینه خواهد داشت

توافق امروز در اتحادیه اروپا پیروزی بسیار بزرگی است

تا کنون هیچ نهاد دولتی از هیچ کشوری

در لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار نگرفته بود

روز سه شنبه۱۸دی۹۷(۸ژانویه۲۰۱۹) آندرس ساموئلسن andres samuelsenوزیر خارجه دانمارک، تصمیم اتحادیه اروپا در مورد لیست گذاری و تحریم معاونت امنیت وزارت اطلاعات رژیم ایران را اعلام کرد. وزیر خارجه دانمارک همچنین از لیست گذاری و تحریم دو تن از سرکردگان اطلاعات آخوندها از سوی اتحادیه اروپا به خاطر توطئه‌های تروریستی رژیم در فرانسه و دانمارک خبرداد.

به این ترتیب اتحادیه اروپا علاوه بر معاونت امنیت داخلی وزارت بدنام اطلاعات، سعید هاشمی مقدم معاون وزیر اطلاعات و اسدالله اسدی را تحریم ولیست گذاری کرده است. اسدالله اسدی همزمان با کشف و خنثی شدن توطئه تروریستی علیه گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، بخاطر صدور دستور و دادن بمب به تروریست‌ها، دستگیر و متعاقبا توسط آلمان برای محاکمه به بلژیک تحویل داده شد.

تصمیم اتخاذشده توسط اتحادیه اروپا از روز چهارشنبه ۲۰دیماه (۱۰ژانویه ۲۰۱۹) اجرایی میشود.

مقاومت ایران پیوسته خواستار تحریم و لیست گذاری وزارت اطلاعات آخوندها و مقابله قاطع با تروریسم صادراتی و مزدوران و عوامل این دیکتاتوری تروریستی بوده است.

خانم مریم رجوی ماه گذشته در گردهمایی جوامع ایرانیان در ۴۲شهر جهان گفت:

«آخوندها در این یک سال بارها به‌اجرای طرح‌ها و اقدامات تروریستی رو آوردند. از جمله:

ـ توطئه‌تروریستی علیه مجاهدین در آلبانی، 

ـ تلاش برای انفجار تروریستی در گردهم‌آیی سالانه مقاومت در فرانسه که اخیراً ۱۰۵تن از نمایندگان کنگره آمریکا با یک قطعنامه دو حزبی این توطئه بمب‌گذاری را محکوم کردند.

ـ پروژه جاسوسی و تروریسم علیه اعضای مقاومت در آمریکا

ـ حمله موشکی به مراکز احزاب کرد ایرانی

ـ و طرح تروریستی در دانمارک

درباره این طرح‌ها و حملات باید به‌چند واقعیت مهم توجه کرد:

اول اینکه رو آوردن به تروریسم و تعدد این جنایت‌ها،‌ نه یک واکنش گذرا و تاکتیکی، بلکه یک راهکار و برون رفت در استراتژی رژیم برای بقا و مقابله با بحران سرنگونی است.

دوم اینکه جنون تروریستی رژیم در شرایطی است که بعد از تحریم‌های آمریکا بیش از هر زمان دیگری به‌کمک‌های سیاسی و اقتصادی دولت‌های اروپا احتیاج دارد.

سوم اینکه دستگیری یک مقام اطلاعاتی رژیم که تحت پوش دیپلمات در اتریش کار می‌کرد و اخراج سه دیپلمات-تروریست رژیم از فرانسه و هلند، دستگیری یک تروریست در دانمارک که رابطه نزدیکی با سفیر و سفارتخانه رژیم در نروژ داشت و هم چنین محاکمه دو تروریست رژیم در کنیا اثبات می‌کند که از شورای عالی امنیت آخوندها تا سپاه‌پاسداران و نیروی تروریستی قدس و وزارت اطلاعات و وزارتخارجه و سفارت‌خانه‌های رژیم بله همه و همه اجزای دستگاه تروریسم رژیم ولایت فقیه‌اند.

بنابراین تأکید می‌کنیم که

– سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات و ماشین تبلیغات حکومتی باید در لیست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا و لیست تروریستی اتحادیه اروپا قرار بگیرند.

– شریان‌های مالی رژیم یعنی راه تأمین مالی بیت خامنه‌ای و سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس و گشتاپوی دینی باید مسدود شود.

– پرونده جنایت‌های ادامه دار این رژیم علیه بشریت باید به شورای امنیت ملل متحد ارجاع شود و خامنه‌ای و روحانی و دیگر سران رژیم باید در برابر عدالت قرار بگیرند.

– احترام به بیانیه جهانی حقوق بشر که چند روز پیش هفتادمین سالگرد تأسیس آن بود، ایجاب می‌کند که مهم‌ترین ناقض حقوق بشر در جهان امروز که تابحال ۶۵ بار در ملل متحد محکوم شده، از سوی همه کشورهای جهان طرد شود.»

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه گزارش داد: وزیر خارجه دانمارک و دیپلمات‌های آن گفتند که اتحادیه اروپا، قرار دادن یک قسمت از وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو کارگزار آن را در لیست تروریستی اش بخاطر طراحی سو قصد در اروپا تصویب کرد.

این پس از آن بود که دانمارک اعلام کرد طرح ترور در خاک کشورش توسط وزارت اطلاعات رژیم ایران را برملا کرد و از اینرو اتحادیه اروپا تصمیم گرفت دارایی‌های متعلق به وزارت اطلاعات رژیم ایران و دو نفر دیگر از این وزارت را بلوکه کند.

رویترز یادآوری کرد: اندرس ساموئلسون وزیر خارجه دانمارک روز سه شنبه گفت،‌ اتحادیه اروپا با تحریم‌ها علیه سرویس اطلاعات رژیم ایران بخاطر طراحی سوقصد در اروپا موافقت کرده است.

وزیرخارجه دانمارک روز سه شنبه گفت: « اتحادیه اروپا هم اینک موافقت کرد که تحریم‌ها علیه سرویس اطلاعات رژیم ایران بخاطر توطئه‌های سوقصد درخاک اروپا را اعمال کند. علامتی قوی از جانب اتحادیه اروپا که چنین رفتاری را در اروپا نمی‌پذیرد»

رویترز می‌افزاید: فرانسه گفته است که شکی ندارد که وزارت اطلاعات رژیم ایران پشت یک حمله ناموفق در پاریس بوده است. اتحادیه اروپا اخیرا موافقت کرده است که تحریم‌هایی را علیه وزارت اطلاعات رژیم ایران بخاطر طراحی سوقصد در خاک اروپا را اعمال کند. مقامات اتحادیه اروپا گفتند که این تصمیم در یک جلسه وزرا در بروکسل گرفته شده و از روز چهارشنبه سرمایه‌های (وزارت اطلاعات ایران) مسدود می‌شود.

وزارت خارجه دانمارک، نام دو تن از کارمندان مربوطه را سعید هاشمی مقدم معاون وزیر و اسدالله اسدی یک دیپلمات مستقر در وین ذکر کرد که ریاست اطلاعات را در آنجا بعهده داشت.

این اقدام بدنبال تلاش‌های فرانسه و دانمارک برای یک پاسخ قوی به حملات طراحی شده توسط رژیم ایران در فرانسه و دانمارک صورت گرفت. به کار بستن تحریم علیه رژیم ایران برای (اتحادیه اروپا) کاملا حساس است. چراکه اتحادیه اروپا همچنان در صدد حفظ توافق اتمی سال ۲۰۱۵ است که پرزیدنت دونالد ترامپ در ماه می از آن بیرون کشید. اتحادیه اروپا کمتر تمایل به اعمال تحریم‌ها داشت و بیشتر در پی گفتگو با رژیم ایران بود.

وزارت خارجه دانمارک با درج سخنان وزیر خارجه این کشور در سایت رسمی خود نوشت:

و زیر امور خارجه دانمارک اندرس ساموئلسن میگوید که همراه با همکارانش در اتحادیه اروپا امروز یک قسمت از وزارت اطلاعات رژیم ایران را در لیست تروریستی قرار داده است. همچنین سعید هاشمی مقدم رئیس این قسمت نیز لیست گذا ری شده است.

این تصمیم در مقابله با تلاش رژیم ایران برای عملیات تروریستی در فرانسه و فعالیت‌های غیرقانونی اطلاعات رژیم ایران در دانمارک و سایر نقاط اروپا اتخاذ شده است.

بعد از افشای برنامه تروریستی ایران در دانمارک وزیر خارجه دانمارک گفته بود که دانمارک برای تحریم ارگان‌های اطلاعاتی رژیم ایران بخاطر برنامه ریزی عملیات تروریستی آن، در نوک پیکان اتحادیه اروپا قرار دارد و این خواسته را پیش خواهد برد.

ساموئلسن میگوید: امروز این پیروزی بسیار بزرگی است که ما در اتحادیه اروپا توافق کردیم تا معاونت امنیت داخلی وزارت اطلاعات رژیم ایران را در لیست ترو ریستی قرار دهیم. تا کنون هیچ نهاد دولتی از هیچ کشوری در لیست تروریستی قرار نگرفته است.

وزیر خارجه دانمارک تأکید کرد: بنابراین این یک پیام بسیار روشن به رژیم ایران است که فعالیت‌های تروریستی و ترور در اروپا کاملا غیر قابل قبول است و ما در مقابل آن می‌ایستیم و این برای رژیم ایران هزینه خواهد داشت.

مقاومت ایران در ۲۹ آبان گذشته بار دیگر به لیست گذاری وزارت اطلاعات آخوندها و محاکمه و مجازات دیپلومات-تروریست‌ها و مأموران و مزدوران رژیم آخوندی فراخوان داده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.