ابراز هراس از استمرار قیام و وقوع یک سونامی توسط دیپلمات ارشد وزارت خارجة رژیم آخوندی

11

یک دپیلومات رژیم در اظهاراتی هراس‌آلود از استمرار قیام و وقوع سونامی در دیپلماسی ۳۰دی۹۶ نوشت: اگر بجای مدیریت حل بحران به مدیریت گذار از بحران پرداخته شود، تهدیدات امروز، فردا به سونامی تبدیل می شود که دیگر نه از تاک و نه از تاک نشان، آثاری باقی نمی ماند.

وی می نویسد : اعتراضات زنگ هشدار برای بیدار شدن و وارد عمل شدن بود……. باید یاد بگیریم تغییر کنیم. اگر یاد نگیریم تغییرمان می دهند. می شد با تدبیر به جام زهر و برجام نرسید اما رسیدیم و سرمایه های عظیمی بر باد رفت. این دو حاصل فشار بیرونی بود اما باید نگران بود که اگر فشار از داخل وارد شود چه خواهد شد.

این دیپلومات رژیم که رسانه‌های حکومتی از او به عنوان تحلیلگر ارشد وزارت خارجه رژیم یاد کرده‌اند، افزود: باید یاد بگیریم پوزش طلبیده و اعتراف کنیم که ما نیز مقصریم. هنوز دیر نشده است، اما تعلل در درک، علت یابی و درمان می تواند عامل دیر شدن شود…

انتساب اعتراضات به خارج از مرزهای ایران اگر از روی ساده لوحی نباشد به هدف نسخه پیچیی است که هدف آن نه درمان، بلکه حذف صورت مسأله است. (نظام) بیمار است و این بیماری فراگیری است که به سراسر وجود آن سرایت کرده است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here