ابراز نگرانی وزیر خارجه آلمان در مورد سیاست خارجی رژیم متجاوز آخوندی و توسعه قابلیت‌های موشکی آن

43
زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان-min

آلمان نسبت به سیاست خارجی رژیم ایران در جهان عرب اظهار نگرانی جدی کرد و گفت با استمرار توسعه قابلیتهای موشکی آن به‌شدت مخالفت است.

زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان در یک مصاحبه اختصاصی با عرب نیوز در روز دوشنبه ۱۸دی گفت: ”مانند عربستان سعودی آلمان نیز در مورد نقش سیاست خارجی رژیم ایران در این منطقه بسیار نگران است“.

وی افزود همراه با ایالات متحده ما خواهان تلاش برای مقابله با نقش مشکل سازی هستیم که رژیم ایران در منطقه بازی می‌کند… با این مسأله در ذهنها بود که ما هم‌چنین آزمایشهای موشکی رژیم ایران را به‌روشنی محکوم کردیم چرا که این آزمایشها در راستای قطعنامه ۲۲۳۱شورای امنیت نمی‌باشد“..

وزیر خارجه آلمان گفت: ”تا جائیکه به لبنان برمی‌گردد ما دارای نگرانی مشابه‌یی مانند عربستان در مورد حزب‌الله به‌عنوان یک نیروی شبه‌نظامی و در مورد نقش آن در منطقه هستیم“..

وی در مورد ارزیابی خود از بحران سوریه گفت برعکس صحبتهایی که از جانب تعدادی مطرح می‌شود تا خاتمه بحران سوریه راه بسیاری باقی است، ”مردم روزانه بمباران، جابه‌جا و گرسنگی داده می‌شوند. برای مثال غوطه شرقی را در نظر بگیرید… صدها هزار نفر گیر افتاده‌اند بسیاری از آنها زنان و کودکان هستند. رژیم سوریه از توزیع غذا و دارو توسط سازمان ملل جلوگیری می‌کند“..

زیگمار گابریل در مورد سوریه گفت ما نیازمند یک راه‌حل سیاسی تحت نظر سازمان ملل بر اساس قطعنامه‌ها مربوطه داریم، منظورم به‌طور مشخص قطعنامه ۲۲۵۴است که چهارچوب روشنی را مشخص کرده است“.

وزیر خارجه المان در مورد یمن و اهداف آلمان در این رابطه گفت: ”ما بلحاظ برقراری صلح و ثبات و برگرداندن دولت مشروع یمن و حفاظت از مردم یمن موضع مشابه‌یی مانند عربستان داریم .آلمان حملات موشکی شبه‌نظامیان حوثی علیه ریاض را به‌شدت محکوم کرده است و از کشته شدن [علی عبدالله] صالح و تحولات اخیر در صنعا عمیقاً نگران است“..

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here