سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ابراز نگرانی سفرای فرانسه، انگلستان و هلند در شورای امنیت از موشک‌پرانی اخیر آخوندها

0 19

شبه‌دنبال برگزاری اجلاس شورای امنیت درباره آزمایش جدید موشکی رژیم، فرانسوا دولاتر سفیر فرانسه به خبرنگاران، گفت: «ما همراه با انگلستان خواهان (برگزاری) این جلسه درباره پرتاب موشک بالستیک توسط (رژیم) ایران در اول دسامبر (دهم آذرماه) شده بودیم… این جلسه‌یی مهم، ضروری و مفید بود».

سفیر فرانسه درشورای امنیت تاکید کرد: «فرانسه این پرتاب (موشک) را محکوم کرده است. ما تأکید می‌کنیم که برنامه موشک بالستیک (رژیم) ایران و پرتاب این موشک بالستیک میان‌برد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ناسازگار است… به همین دلیل… فرانسه، (رژیم) ایران را فرا می‌خواند تا فوراً هرگونه فعالیت مرتبط با موشک‌های بالستیک را که برای حمل تسلیحات اتمی طراحی شده، از جمله پرتاب‌هایی که در آن تکنولوژی موشک بالستیک استفاده می‌شود، متوقف کند… ما این موضوع را با دقت بسیار پیگیری خواهیم کرد…»

سفیر انگلستان نیز درباره جلسه شورای امنیت، گفت: «ما شاهد ابراز نگرانی‌های بسیاری درباره آزمایش موشکی (رژیم) ایران در اول دسامبر بودیم… این بخشی از فعالیت بی‌ثبات‌کننده (رژیم) ایران در منطقه است… نوع موشکی که (رژیم ایران) در دهم آذرماه آزمایش کرد، بسا فراتر از نیازمندی‌های دفاعی است…».

جرمی هانت وزیر خارجه انگلستان نیز در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه صادر کرد، نوشت:«ما از شورای امنیت ملل متحد خواسته‌ایم که تضمین کند، (رژیم) ایران این فعالیت‌ها را که مخالف تدابیر کلیدی این شوراست متوقف کند و این‌که (رژیم) ایران و همه اعضاء به‌طور کامل از قطعنامه‌هایی که توسعه تکنولوژی موشکی را به و از ایران منع می‌کنند، تبعیت کنند. (رژیم) ایران باید این اعمال بی‌ثبات‌کننده و تحریک‌آمیز را متوقف کند».

هم‌چنین سفیر هلند در ملل متحد گفت: «این فعالیت‌های مربوط به موشک بالستیک (رژیم ایران)، با برجام ناسازگار است… ما در نگرانی‌ها نسبت به برنامه موشک بالستیک (رژیم) ایران، از جمله تازه‌ترین آزمایش‌های موشکی، اشتراک نظر داریم».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.