سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

ابراز تردید رئیس شرکت بزرگ هواپیماسازی ایرباس اروپا درباره فروش هواپیما به حکومت‌آخوندی و ادامه قرارداد چندمیلیارد یورویی این شرکت با آخوندها

0 20

رئیس شرکت بزرگ هواپیماسازی ایرباس اروپا اعلام کرد، با توجه به تحریم‌های آمریکا، بعید است بتواند به فروش هواپیماها به حکومت آخوندی ادامه بدهد و قرارداد چند میلیارد یورویی خود با رژیم را تکمیل کند.

هامبورگر آبندبلات آلمان درباره مصاحبه خود با رئیس ایرباس، گزارش داد: «وی می‌گوید که از ۱۰۰ هواپیمای جت، فقط سه هواپیما (به رژیم ایران) تحویل داده شده است… با توجه به تحریم‌های ایالات متحده، ایرباس دیگر اعتقاد ندارد که بتواند قرارداد چند میلیارد دلاری خود را با (رژیم ایران)… تکمیل کند».

گیوم فوری Faury رئیس ایرباس در این مصاحبه، گفت: «در حالی که هم‌چنان منتظر جزییات تحریم‌های جدید هستیم، بعید است بتوانیم تحویل ۹۷ هواپیمای باقی‌مانده را انجام بدهیم».

هامبورگر آبندبلات در گزارش خود می‌نویسد: «ایرباس به این دلیل تحت تأثیر تحریم‌های آمریکا قرار می‌گیرد که در تمام جت‌های این شرکت هواپیمایی اروپایی، قطعات شرکت‌های آمریکایی یافت می‌شود. ایرباس در دسامبر ۲۰۱۶ قراردادی را با ایران ایر برای تحویل ۱۰۰ هواپیما به ارتش تقریباً ۱۸ میلیارد یورو امضاء کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.