سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

آیا جنگ رژیم ایران با عراق اجتناب ناپذیر بود؟ (قسمت۵)

0 23

چه کسی جنگ ایران و عراق را ادامه داد؟ و چرا؟

مسعود رجوی: «… چرا (خمینی) نباید از مدتها پیش به جنگ با عراق خاتمه می‌داد؟ به‌خصوص که در همان بهار سال۶۰ هم بر اساس پیشنهاد غیرمتعهدها، یک صلح شرافتمندانه و عادلانه کاملاً امکان‌پذیر بود و اصلاً این قدر کشته و آواره و خرابی و مخارج نظامی هم لازم نبود.

… مسأله اصلی خمینی این بود که بایستی برای ترور و برای کشتار و اختناق داخلی و سرکوب‌ما [مجاهدین و مقاومت ایران]، بهانه اجتماعی و سیاسی بتراشد و لذا از جنگ خارجی استقبال می‌کند. یعنی ترور و خفقان و کشتار را بایستی با کشتار و ویرانی و خرابی بیشتر در مرزها، برای بقای سلطهٔ ننگین خودش، استمرار بدهد، والا در حکومت نخواهد ماند. والا نخواهد توانست مجاهدین را ستون پنجم و عامل امپریالیسم و امثالهم خطاب‌کند. مگر نبود که از فردای جنگ ایران و عراق هر تکانی که ما می‌خوردیم، اتهام «ستون پنجم»، ترجیع‌بند همه حرف‌ها و جلوی سخنرانی‌ها و اعلامیه‌های رژیم بود؟

اضافه بر این‌ها، او باید با جنگ، فشارهای نظامی و پلیسی به مردم را توجیه کند. جلوی خواست‌ها و حرکت عادلانه مردم را به‌این‌وسیله سدکند. پرسنل انقلابی و ترقی‌خواه و میهن‌پرست و ملی ارتش را در آنجا مشغول کند. والاّ اگر می‌توانست، ارتش را می‌آورد در داخل شهرها و می‌انداخت به‌جان منافقین!…

ادامه دارد…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.