آمریکا دلال رژیم ایران را به جرم توطئه برای تسهیل قاچاق غیرقانونی فن‌آوری به ایران محکوم کرد

5
آمریکا علیرضا جلالی 39ساله دلال رژیم ایران

آمریکا علیرضا جلالی ۳۹ساله دلال رژیم ایران را به جرم توطئه برای تسهیل قاچاق غیرقانونی فن‌آوری به ایران به ۱۵ماه حبس محکوم کرد.

وی به‌دلیل توطئه برای قاچاق تجهیزات غیرقانونی به ایران و فریب محکوم شد. جلالی هشتم آذر به جرم خود اعتراف کرده است.

معاون دادستان کل آمریکا گفت جلالی و همدستانش به‌طور غیرقانونی تکنولوژی مورد استفاده در بخش نظامی را به ایران قاچاق می‌کردند که ممکن است به دست سپاه پاسداران رسیده باشد که این نقض آشکار قانون آمریکا بوده است.

وی افزود این یک تهدید برای امنیت ملی آمریکا و متحدان ما است و ما به‌طور تهاجمی کسانی را که آشکارا صادرات ما را نقض می‌کنند تحت تعقیب قرار می‌دهیم.

به گفته معاون دادستان آمریکا این تحقیق چندین ساله اهمیت جلوگیری از تکنولوژی آمریکایی که به کاربران نهایی غیرمجاز برسد را برجسته می‌کند. کمپانی فانا موی اجزایی را برای دستگاههای موشکی ارتش رژیم ایران می‌ساخته است.

علیرضا جلالی از ۲۰۰۹ تا دسامبر ۲۰۱۵ یک کارمند نیمه وقت شرکت مخابراتی گرین ویو بود که یک شرکت مالزیایی است و در کوالالامپور مستقر است.

شرکت گرین ویو به‌عنوان بخشی از این توطئه، جهت کسب غیرقانونی تکنولوژی حساس از آمریکا توسط شرکت فانا موی مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در ۲۰۱۷ فانا موی توسط خزانه‌داری آمریکا به‌خاطر تأمین مالی و تکنیکی یا سایر حمایتها هم‌چون کالایی یا خدماتی به سپاه پاسداران نامگذاری شد.  لینک به منبع

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here