آلخوو ویدال کوادراس: سفر موگرینی به ایران تحت حاکمیت آخوندها بی‌وجدانی اخلاقی و سیاسی است

136

آلخوو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی در جستجوی عدالت مستقر در بروکسل سفر فدریکا موگرینی به ایران تحت حاکمیت آخوندها و شرکت در مراسم تحلیف رئیس‌جمهور نامشروع را محکوم کرد و آن را از نظر اخلاقی و سیاسی بی‌وجدانی دانست.

وی طی مقاله‌یی که روز جمعه ۱۳مرداد در یوروآکتیو درج شده از جمله نوشت: حضور فدریکا موگرینی در مراسم تحلیف روحانی در تهران این پیام‌اشتباه را می‌دهد که گویا اتحادیه اروپا کماکان به رئیس‌جمهور رژیم آخوندی اعتماد دارد که تغییرات مثبت در ایران را پی می‌گیرد در حالیکه ۴سال است در اینکار شکست خورده است.

مریم رجوی پرزیدنت شورای ملی مقاومت ایران درباره موج اعدامهای اخیر در ایران گفت این بربریت افسارگسیخته در قرن ۲۱ یک تست بزرگ برای جامعه بین‌المللی است تا ثابت کند که به اصول جهانی حقوق‌بشر پایبند است یا این‌که آنها را به پای منافع اقتصادی و ملاحظات سیاسی به قربانگاه می‌برد.

بیشتر بخوانید:

تقبیح دیدار فدریگا موگرینی از ایران، توسط کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد

اوتو برنهارد رئیس کمیته آلمانی همبستگی برای ایران آزاد، دیدار فدریکا موگرینی از ایران هنگام تحلیف آخوند روحانی را تقبیح کرد و گفت:‌ هیچ‌گونه مشروعیت دادن به دیکتاتوری آخوندی ایران تحت حاکمیت خامنه‌ای و روحانی مجاز نیست.

وی با اشاره به اعدامهای گسترده در دوره آخوند روحانی و نقض شدید حقوق‌بشر و گسترش صدور بنیادگرایی و تروریسم در کشورهای منطقه توسط این رژیم، نوشت:‌ این دیدار در تناقض آشکار با موضعگیری اخیر کشورهای محوری اتحادیه اروپا قرار دارد که متحدا توسعه موشکهای بالستیک توسط رژیم ایران را محکوم کرده و آن را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ملل‌متحد ارزیابی کردند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here