آغاز تحریم‌های جدید علیه فاشیسم مذهبی، بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا: تحریم شبکه دلالان ارزی سپاه پاسداران جنایت،لیست‌گذاری ۹ مهره و نهاد وابسته به سپاه

50
آعاز تحریم های جدید

اقدام مشترک آمریکا و امارات متحده عربی

مختل‌کردن یک شبکه تبادل ارز عظیم در ایران و امارات

این شبکه صدها میلیون دلار را تبدیل کرده است

بانک مرکزی رژیم ایران در طرح نیروی قدس سپاه 

همدست بود و فعالانه از تبدیل ارز این شبکه حمایت کرد

وزیر خزانه‌داری ایالات متحده:

ما قصد داریم جریان درآمد سپاه پاسداران را

هر منبع و هر مقصدی که داشته باشد، قطع کنیم

به‌دنبال اعلام خروج آمریکا از برجام و برقراری مجدد تمامی تحریم‌ها علیه رژیم توسط رئیس‌جمهور این کشور، وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنجشنبه، ۹ مهره و نهاد وابسته به سپاه پاسداران رژیم آخوندی را تحریم و لیست‌گذاری کرد.

این مهره‌ها و نهادها، بخشی از شبکه دلالان ارزی وابسته به نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران هستند که در انتقال میلیون‌ها دلار برای نیروی قدس دست داشته‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیة خود اعلام کرد: «ایالات متحده و امارات متحده عربی به‌طور مشترک برای مختل‌کردن یک شبکه تبادل ارز عظیم در ایران و امارات دست به اقدام زدند؛ (این شبکه) میلیون‌ها پول نقد را که در ابعاد کلان به دلار تبدیل‌شده به‌دست آورده و به نیروی قدس سپاه پاسداران منتقل کرد تا از آن برای تأمین مالی فعالیت‌های شرورانه خود و گروه‌های نیابتی‌اش در منطقه استفاده کند. بطور مشخص دفتر کنترل سرمایه خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ۹ فرد و نهاد ایرانی را لیست گذاری کرد. بانک مرکزی (رژیم) ایران در طرح نیروی قدس سپاه هم‌دست بود و فعالانه از تبدیل ارز این شبکه حمایت کرد و دسترسی آن‌را به منابع مالی که در حساب‌های بانک خارجی نگه می‌داشت امکان‌پذیر ساخت. این شبکه صدها میلیون دلار را تبدیل کرده است».

استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا درباره این تحریم‌ها، گفت: «رژیم ایران و بانک مرکزی آن از دسترسی به نهادها در امارات متحده عربی سوء استفاده کردند تا دلار آمریکایی به‌دست بیاورند و فعالیت‌های شرورانة نیروی قدس سپاه پاسداران را تأمین مالی کنند.

همان‌طور که من بعد از (سخنرانی) روز سه‌شنبه رئیس‌جمهور گفتم، ما قصد داریم جریان درآمد سپاه پاسداران را هر منبع و هر مقصدی که داشته باشد، قطع کنیم.».

وزیر خزانه‌داری آمریکا، اضافه کرد: «کشورها در سراسر جهان باید در قبال تلاش‌های (رژیم) ایران برای سوءاستفاده از نهادهای مالی خود به‌منظور تبادل ارز و تأمین مالی عوامل شرور نیروی قدس سپاه پاسداران و بزرگ‌ترین حکومت حامی‌تروریسم در جهان هوشیار باشند».

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود، با تاکید بر لیست گذاری سپاه پاسداران و نیروی تروریستی قدس، می‌افزاید: «در نتیجة این (تحریم‌ها)، تمامی دارایی‌ها و منافع لیست‌گذاری‌شدگان در قلمرو آمریکا بلوکه شده و افراد آمریکایی به‌طور عام، از معامله با آنها منع می‌شوند. علاوه بر این نهادهای مالی خارجی که عمداً معاملات قابل توجهی را با تحریم‌شدگان انجام بدهند و یا افرادی که به آنها کمک کنند، با خطر تحریم‌های آمریکا و قطع دسترسی‌شان به سیستم مالی ایالات متحده و یا بلوکه‌شدن اموال خود در قلمرو آمریکا مواجه خواهند شد».

وزارت خزانه‌داری آمریکا خاطرنشان می‌کند: «با توجه به تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا در هشتم ماه می ۲۰۱۸ برای متوقف‌کردن مشارکت ایالات متحده در برجام، از تاریخ ۷ اوت ۲۰۱۸ دولت ایالات متحده تحریم‌ها بر خرید یا بدست‌آوردن اسکناس‌های دلار آمریکایی توسط حکومت ایران را مجدداً برقرار خواهد کرد».

مهره‌ها و نهادهای تحریم و لیست‌گذاری‌شده رژیم آخوندی و سپاه پاسداران عبارتند از:

شرکت جهان ارس کیش از شرکت‌های پوششی سپاه مستقر در تهران

صرافی راشد مستقر در تهران. این صرافی به‌منظور تبدیل ارز برای نیروی قدس استفاده می‌شد.

www.Rashedexchange.com

تعاونی محمدرضا خدمتی و شرکا مستقر در تهران. این شرکت تحت مالکیت محمدرضا خدمتی و محمد حسن خدایی است (که هر دو از مهره‌های تحریم‌شده هستند) و به این دلیل تحریم و لیست‌گذاری شده است.

محمدرضا خدمتی مدیرعامل «صرافی راشد» که همراه با مقداد امینی و فؤاد صالحی، پول نقد را از ایران به امارات منتقل کرده و آن‌را به دلار تبدیل می‌کردند.

مقداد امینی از مسئولان شرکت پوششی سپاه پاسداران به نام جهان ارس کیش.

سعید نجفپور مدیرعامل شرکت جهان ارس کیش.

محمد حسن خدایی از مسئولان شرکت جهان ارس کیش.

مسعود نیکبخت از سرکردگان نیروی قدس؛ این فرد با مقداد امینی که او نیز لیست‌گذاری شده، برای اجرای فعالیت‌های مالی به نیابت از نیروی قدس همکاری داشته است.

فؤاد صالحی به‌خاطر کمک و تأمین کمک‌های مالی، مادی و یا تکنولوژیک برای نیروی قدس و محمدرضا خدمتی تحریم و لیست‌گذاری شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا نموداری را منتشر کرده که نحوة کار شبکه دلالان ارزی سپاه پاسداران و مهره‌ها و نهادهای لیست‌گذاری‌شده را نشان می‌دهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here