سايت ايران افشاگر، دربرگيرنده اخبار، مقالات و افشاگري ها مقاومت ايران

آشفتگی و خشم کین حکومت آخوندی برعلیه مجاهدین بر سر گزارش احمد شهید

0 32

اجلاس اخیر شورای حقوق بشر ملل متحد در ژنو در تاریخ ۴ فروردین۱۳۹۵، مأموریت احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران را به رغم تمامی تلاشهای رژیم و مماشاتگران حامی آن و بهرغم تن دادن آخوندها به برجام و زهر اتمی، باتصویب قطعنامه‌یی، تمدید کرد.

رژیم ضدبشری پس از شکست در این هدف، هم او و هم مجاهدین را توسط بالاترین مقامات رژیم و وزارت اطلاعات و مزدورانش هدف خشم و کینه افسارگسیخته و لجنپراکنیهای شدید قرار داد.

در اینجا می‌خواهیم به ریشه‌ها وعلت سوز و گداز رژیم قبل و بعد از تصویب این قطعنامه و اقداماتی که وزارت بدنام اطلاعات در این زمینه به راه انداخت بپردازیم.

این یک شکست خفتبار برای رژیم بود، چون رژیم خودش را به در و دیوار زد و هر چه که در توان داشت از فعال کردن لابیهای خارجیش تا به کار گرفتن مزدورانش تا فرستادن جواد لاریجانی تئوریسین شکنجه و اعدام به ژنو و غیره… بهکار گرفت، تا مانع از تمدید مأموریت آقای احمد شهید شود، اما کاری از پیش نبرد.

وزارت اطلاعات آخوندها، هم این شکست و هم گزارش‌های رسوا کننده احمد شهید را از چشم مجاهدین می بیند

و به این علت است که حقد و کین خودش را، از یک طرف متوجه مجاهدین و از طرف دیگر متوجه مراجع بینالمللی کرد.

در همین رابطه سخنگوی وزارت امور خارجه آخوندها؛ حسین جابری انصاری اعلام کرد:«جمهوری اسلامی ایران تمدید ماموریت گزارشگر ویژه ایران را واجد هیچ ضرورت و وجاهت حقوقی ندانسته و تصویب آن را با اهداف سیاسی و تنها بر مبنای خصومت با ایران می داند, بنابراین خود را ملزم به پذیرش و رعایت مفاد این قطعنامه نمی داند». (خبرگزاری ایرنا ۵ فروردین ۹۵)

خبرگزاری فارس هم نوشت:«[مجاهدین] و شورای به اصطلاح مقاومت …, با صدور بیانیه‌یی ضمن استقبال از تمدید ماموریت «احمد شهید» مدعی شد که تنها با این گونه اقدام ها می‌توان در برابر جنایت‌های ایران علیه بشریت (!) مقابله کرد». (خبرگزاری فارس ۷ فروردین۹۵)

سایت دیگر وزارت اطلاعات نوشت:«تمدید ماموریت احمد شهید فقط موجبات خوشحالی رجویها را فراهم نمود !… همزمان به نقل از [مجاهدین] شماری از زندانیان قصر و قزل و اوین طی بیانیه هایی تمدید ماموریت احمد شهید را تبریک گفته و هورا میکشند!!» (سایت نجات رژیم ۹ فروردین ۹۵)

اما به‌راستی چرا امسال رژیم بیش از هر سال و بطور فوق‌العاده نسبت به تمدید مأموریت احمد شهید واکنش نشان داد؟

علت در وهله اول به خاطر این است که گزارشهای احمد شهید، تمام تبلیغات رژیم و اقدامات لابی‌های آخوندها در مورد این که گویا با آمدن آخوند روحانی، چیزی در این دیکتاتوری سیاه و قرون وسطایی تغییر کرده است به باد فنا می‌دهد و دوم این که تمدید شدن یا نشدن مأموریت احمد شهید به یک کارزار بین مجاهدین و مقاومت ایران با رژیم ضدبشری آخوندی تبدیل شده بود.

این موضوع بخصوص موقعی بیشتر درک می‌شود که می‌بینیم احمد شهید در گزارش ۱۰مارس ۲۰۱۶ خود به‌اجلاس شورای حقوق‌بشر سازمان‌ملل تأکید کرد از سال ۲۰۱۳ نه تنها تغییر مثبتی در مورد حقوق‌بشر در ایران ایجاد نشده، بلکه در بعضی از زمینه‌ها بدتر هم شده است. حداقل ۹۶۶ زندانی در سال ۲۰۱۵ در ایران اعدام شده‌اند که این بالاترین میزان اعدام در ایران طی دو دهه گذشته است. در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ تعداد ۱۶نوجوان در ایران اعدام شده‌اند که بیشترین میزان در ۵ سال گذشته محسوب می‌شود. آمار اعدام نوجوانان نه تنها کاهش پیدا نکرده، بلکه طی دو سال گذشته افزایش نیز داشته است. گزارشگر ویژه سازمان‌ملل ضمن پرداختن به‌موضوع اعمال شکنجه برای اعتراف گیری از زندانیان می‌نویسد: به‌طور مرتب گزارش‌های نگران کننده‌یی از حبس‌های انفرادی طولانی مدت، شکنجه، اعتراف زیر شکنجه و عدم دسترسی به‌وکیل دریافت کرده‌ام.

رژیم از این گزارش، به شدت آشفته شد و به‌طور کم‌سابقه‌یی از زبان بالاترین مقامهای خودش در رادیوتلویزیون و سایر رسانههای خودش فریاد و فغان سر داد به‌طوری‌که دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه آخوندها «گزارش ضد ایرانی احمد شهید را تکراری و غیرقابل استناد خواند. محمد جواد لاریجانی گفت, این گزارش از نظر محتوا نه تنها هیچ مطلب جدیدی ندارد, بلکه از هیچ موضع قابل استنادی هم برخوردار نیست و همچنان اشکلات پیشین بر آن وارد است.گروههای مسلح مخالف ایران از جمله منافقین و سلطنت طلبها و شماری از ایرانیان فراری خارج کشور از منابع اصلی گزارشگر سازمان ملل در باره حقوق بشر در ایران هستند. (تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲۲ اسفند ۹۴)

یک ارگان دیگر وزارت اطلاعات هم سوزوگداز کرد«خبر ویژه:”دور زدن” NGO های ایرانی توسط احمد شهید!

به گزارش مؤسسه راهبردی دیده‌بان از ژنو، احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در آستانه گزارش سالانه مربوط به سال ۲۰۱۵ خود در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران با درخواست‌های انبوه گروه‌های مختلف ضد انقلاب برای دیدار روبه‌رو شده است. (مؤسسه راهبردی دیده‌بان ۱۹ اسفند ۹۴)

روشن است که منظور وزارت اطلاعات از «” NGOهای ایرانی» تشکلات پوششی و دست‌ساز خودش است.

در اینجا لازم است از اقدام ستایشانگیز زندانیان سیاسی دلیر و مقاوم یاد کنیم که در آستانه انتخاب مجدد گزارشگر ویژه حقوق بشر، طی نامهیی به شورای حقوق بشر سازمان ملل، حمایت خودشان از تمدید مأموریت احمد شهید را اعلام کردند و از عملکرد ایشان و از گزارشهای وی درباره موارد نقض حقوق بشر در زندانها و شکنجهگاههای رژیم ابراز رضایت کردند و از جوسازیها و لجنپراکنیهای رژیم علیه او ابراز انزجار کردند:

شورای حقوق‌بشر سازمان ملل:

– به نسبت همه گزارشگران ویژه، جناب دکتر احمد شهید یکی از فعالترین گزارشگران بوده و تاثیرات گزارشات ایشان را در خیلی از موارد به‌وضوح در زندانها دیده‌ایم.

– تقریباً هیچ مورد نقض حقوق‌بشری عمده‌یی در زندان وجود نداشته که به نوعی در گزارشات ایشان انعکاس نیافته باشد.

– هیچ گزارشگر ویژه‌یی نبوده که تا به این حد مورد بغض و کینه نقض کنندگان (سیستم قضایی ایران) قرار گرفته باشد به‌طوری که در اغلب دادگاهها و بازجوئیها از ایشان (به‌خاطر گزارشات درست) با بی‌احترامی و توهین نام می‌برند…

– بارها از برخی از ما خواسته‌اند که گزارشات او را غیرواقعی و کذب اعلام کنیم تا مورد عفو قرار گرفته و یا امتیازاتی از طرف قوه قضاییه دریافت کنیم.

به همه این دلایل، ما زندانیان سیاسی که اغلب بیش از ۱۰سال را در زندان به‌سر می‌بریم با اطمینان کامل از جناب احمد شهید حمایت می‌کنیم و از شورای محترم حقوق‌بشر تمدید مأموریت و یا انتخاب مجدد او را به‌عنوان گزارشگر ویژه خواستاریم. (قسمتی از متن نامه زندانیان سیاسی ایران به شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد در حمایت از احمد شهید – تهران ۱۷ اسفند ۹۴)

نگاهی به پیشینه

به منظور آشنایی با اقدامات وزارت بدنام اطلاعات برای ممانعت از تصویب قطعنامه اسفند ۹۴علیه نقض حقوق‌بشر در ایران لازم است به سی‌امین نشست شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو در شهریور سال گذشته نگاهی بکنیم. در آنجا رژیم علاوه بر بکارگیری تمامی ظرفیت دیپلماسی رسمی خودش، همه ارگان‌های اطلاعاتی و دیپلومات تروریستهای خودش را بکار گرفت و مزدوران و پادوهای خودش را به ژنو اعزام کرد تا با دروغپردازی علیه مجاهدین، آخوندها را تطهیر و جای جلاد را با قربانی عوض کنند. در همین رابطه خبرگزاری سپاه پاسداران نوشت: «سی‌امین نشست شورای حقوق‌بشر سازمان ملل با حضور جدی OGN های ایرانی از جمله انجمن دفاع از قربانیان تروریسم در حال برگزاری است. در این راستا انجمن دفاع از قربانیان تروریسم ضمن برگزاری پنل خشونت و افراطی گری در سازمان ملل مباحث قابل توجهی را مطرح کرد. رضایی کارشناس دیگر مرکز بین‌المللی حمایت از قربانیان تروریسم عنوان کرد: در قرن اخیر تقریباً یک روز بدون اخبار وقایع خشونت و تروریسم نداشته‌ایم. مردمی که هر روز بوسیله گروههای تروریستی متجاوز ربوده، کشته می‌شوند یا آسیب می‌بینند. گروههای تروریستی نظیر القاعده، داعش و [مجاهدین]…» (خبرگزاری فارس ۳۰ شهریور ۹۴)

همزمان وزارت اطلاعات همراه با انواع و اقسام مزدوران، تعدادی از عوامل خودش تحت عنوان «خانواده مجاهدین» و «جدا شده» جلو ساختمان اجلاس در ژنو فرستاد، تا با داستانسرایی علیه مجاهدین مانع تصویب هرگونه قطعنامه‌یی در زمینه نقض حقوق‌بشر توسط آخوندها شوند که البته شکست خورده و رسوا شدند.

حالا به این سئوال می‌رسیم که چرا آخوندها و وزارت اطلاعات اینقدر از محکومیت رژیم در زمینه نقض حقوق‌بشر و افشاگری و روشنگری مجاهدین وحشت دارند؟ این محکومیت‌ها چه مشکلاتی برای آخوندها به وجود آورده یا می‌آورد؟! پاسخ را از زبان دژخیم هاشمی نژاد که گرداننده یکی از شعبات گشتاپوی آخوندی به اسم هابیلیان است، می‌خوانیم:

«تلاش برای اختلال در روابط خارجی و نشان دادن چهره زشت و ضد حقوق بشر از جمهوری اسلامی ایران، یکی از حربه‌های سازمان [مجاهدین] علیه کشورمان بوده و هست. همچنین اعضای این گروهک تلاش می‌کنند، زمانی که مسؤولین ایرانی در کشورهای اروپایی حضور دارند، با برپایی تظاهرات علیه جمهوری اسلامی ایران، رسانه‌های خارجی را به خود جلب کرده و اقدام به سیاه‌نمایی و نشان دادن چهره غیرواقعی از داخل ایران نمایند. شاهد این سخن نیز تظاهراتی بود که اعضای این گروهک در سفر اخیر رئیس‌جمهور به فرانسه برگزار کردند. یکی از سؤالاتی که همواره به ذهن‌ها متبادر می‌شود، چرایی حضور این افراد در کشورهایی است که ادعای مبارزه با تروریسم را دارند. از آن بالاتر کشورهای اروپایی بدلیل پناه دادن و اجازه فعالیت آزادانه منافقین [مجاهدین] خلق علیه جمهوری اسلامی و نشان دادن تصویر خلاف واقعیت و دروغ علیه جمهوری اسلامی، باید پاسخگو باشند. (قدس آنلاین ۲۴ فروردین ۹۵)

نکته‌یی که در مصاحبه هاشمی‌نژاد جلب توجه میکند این است که او به عنوان مهره وزارت اطلاعات، تلاش میکند شکست و رسوایی وزارت اطلاعات در لغو سفر روحانی به اتریش در وحشت از تظاهرات مجاهدین را رفع و رجوع کرده و تقصیر را به گردن وزارت خارجه رژیم بیندازد و در همین رابطه میگوید:«… برخورد با تبلیغات و اقدامات دروغ و خلاف واقع علیه نظام جمهوری اسلامی در سطح بین‌المللی، بر عهده دستگاه دیپلماسی کشور است که می‌بایست با روشنگری و اقدام مناسب چنین اقداماتی را خنثی کند».

به عبارت دیگر معنی این که دژخیم به وزارت خارجه رژیم می‌گوید باید با فعالیت و تبلیغات مجاهدین مقابله کرد این است که صدها فیلم و مستند و هزاران کتاب و سایت و نمایشگاه و صدها نمایش و ملاقات باهزینه‌های نجومی علیه مجاهدین و مقاومت به جایی نرسیده و شکست خورده و باید بیشتر از این، به حجم جنگ روانی و دروغپردازی اضافه کرد. راهکاری هم که این دژخیم برای مقابله با افشاگریهای مجاهدین ارائه میدهد قابل توجه است. نامبرده می‌گوید مهمترین و مؤثرترین اهرم ما خانوادههای باصطلاح قربانیان هستش و در این رابطه میگوید: «امیدواریم دستگاه دیپلماسی ما با درک این ضرورت، زمینه حضور این خانواده‌ها در کشورهای اروپایی [را] که بطور خودجوش هزاران برگ از اسناد جنایات این گروهک‌ها را گرد آورده‌اند، فراهم کنند».

بگذریم که رژیم تا به حال در این زمینه اصلاً کم نگذاشته و بارها وزارت اطلاعات مزدوران و مأموران خودش تحت نام «خانواده قربانیان» یا «خانواده مجاهدین» و از این قبیل را، سراغ آقای احمد شهید یا سایر ارگان‌های بین‌المللی فرستاده ولی هر بار رسوا و مفتضح شده است.

واقعیت این است که علت تفاوت جیغ و فغان رژیم آخوندی در این دور علیه احمد شهید این بود که رژیم ضدبشری بعد از زهرخوران هستهیی، برای خودش کیسه گشادی دوخته بود که جامعه بینالمللی دیگر این بار از نقض حقوق‌بشر در ایران کوتاه می‌آید.

سابقه این توقع به زمان خاتمی و سال ۱۹۹۷، برمیگردد که وزارت خارجه امریکا اسم سازمان مجاهدین خلق را در لیست‌های استعماری – ارتجاعی گذاشت و در زمان شروع جنگ اول عراق در فوریه ۱۹۹۰ به‌خواست امریکا کمیسیون حقوق‌بشر سازمان‌ملل قطعنامه‌یی درباره نقض حقوق‌بشر در ایران نداشت و فقط مأموریت گزارشگر را تمدید کرد. در جنگ دوم عراق نیز در سال ۲۰۰۳ بدلیل زدو بندهای پیش از جنگ، رژیم اساساً از لیست کشورهای تحت بررسی نقض حقوق‌بشر حذف شد. و در عوض تمام قرارگاه‌های مجاهدین هدف بمبارانهای وحشیانه جنگنده بمبافکن‌های انگلیس و امریکا قرار گرفتند.

اما به قول معروف آن سبو بشکست و آن پیمانه ریخت و به‌یمن حضور قدرتمند مجاهدین و مقاومت ایران به عنوان آلترناتیو انقلابی، دیگر رژیم نمی‌تواند از جیب مقاومت و مجاهدین نان برجام را بخورد.

به این ترتیب بیش از پیش روشن  میشود که برجام برای رژیم زهر است و نه جرعه حیات، هر چقدر هم که امریکا در این توافق به‌رژیم امتیازاتی بدهد، اما برجام پیروزی مقاومت و مردم ایران و یک شکست استراتژیک برای کلیت رژیمی است که قصد داشت با دست‌یابی به‌بمب اتمی از سرنگونی نجات پیدا بکند. همه میدانند که زهر هسته یی را مجاهدین و مقاومت ایران به حلقوم ولی فقیه ریختند، بنابراین بطور قانونمند پسا برجام نمی‌تواند بنفع رژیم باشد و این خام خیالی آخوندی است که چشم امید دوخته بود که پرونده حقوق‌بشر آخوندها امسال از روی میز جمع شود. به‌ولی فقیه طلسم شکسته و رئیس جمهور کلید شکستهاش باید گفت این هنوز از نتایج سحر است، باش تا صبح دولتش بدمد! دولت آزادی و آبادی و آرامش ایران!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.