آسوشیتدپرس: مریم رجوی از تحریمهای جدیدکنگره علیه رژیم ایران، استقبال کرد

160

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز جمعه ۶مرداد گزارش داد:‌ مریم رجوی، رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران از تصویب لایحه‌یی در هر دو مجلس آمریکا در روز پنجشنبه استقبال کرد، لایحه‌یی که تحریمهای جدیدی را علیه رژیم ایران به‌دلیل نقض حقوق‌بشر و پیگیری موشکهای بالستیکی، اعمال می‌کند. کنگره آمریکا همچنین تحریم‌هایی را بر سپاه پاسداران به‌دلیل دست داشتن آن در تروریسم اعمال می‌کند. بیرون کردن سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان آنها از خاورمیانه، بخش تفکیک ناپذیر در تصویب این لایحه است.

بیشتر بخوانید:

كاخ سفید: ترامپ لایحه تحریمهای رژیم ایران، روسیه و کره شمالی را امضا خواهد کرد

کاخ سفید اواخر روز جمعه به وقت واشینگتن ۷مرداد ۹۶ طی بیانیه‌یی اعلام کرد: « دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا قصد دارد لایحه اعمال تحریمها علیه روسیه، رژیم ایران و کره شمالی را امضا کند»

خاطر نشان می‌شود سنای آمریکا روز ۵شنبه با اکثریت قاطع ۹۸رأی مثبت در برابر تنها ۲رأی منفی لایحه اعمال تحریم‌های جدید علیه رژیم آخوندی و نامگذاری تروریستی سپاه پاسداران را به تصویب رساند.

لایحه مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده رژیم آخوندی که پیش از این در مجلس نمایندگان آمریکا با ۴۱۹رای مثبت به تصویب رسیده بود، در مجلس سنا پس از تأکیدهای اعضای سنا از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه بر لزوم حسابرسی از رژیم و مجازات سپاه پاسداران و عوامل آن، به رأی گذاشته شد و سرانجام با ۹۸رأی موافق در برابر تنها ۲رای مخالف به تصویب نهایی در کنگره آمریکا رسید.

این لایحه در برگیرنده تحریم‌هایی علیه رژیم آخوندی، روسیه و کره شمالی است و پل رایان رئیس کنگره آمریکا آن‌را یکی از گسترده‌ترین بسته‌های تحریمی توصیف کرده است.

تحریم‌ها علیه روسیه از جمله به‌خاطر مداخله آن در سوریه و پشتیبانی‌اش از رژیم بشار اسد و تحریم‌ها علیه کره شمالی از جمله به‌خاطر برنامه تسلیحات اتمی آن است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here