آرزوی بربادرفته ولی فقيه ارتجاع از انتقال مجاهدين به ليبرتی »!

347

روز ۱۶ شهريور ۹۴ بيش از ۲۰ تن از مزدوران وزارت اطلاعات و نيروی تروريستی قدس رژيم آخوندی در پوشش شناخته‌شده «خانواده ساكنان» به ليبرتی منتقل شدند. انتقال اين مزدوران به‌وسيله يك مينی بوس، توسط سفارت رژيم آخوندی در بغداد و كميته سركوب مجاهدان ليبرتی به رياست فالح فياض، مشاور امنيت ملي به‌جامانده از دولت مالكی دولت عراق، صورت گرفت. آن‌ها به‌محض رسيدن به سردادن شعارهای تهديدآميز و تحريک‌کننده پرداختند.

اين اولين بار نبود كه رژيم، مزدوران خودش را تحت نام «خانواده مجاهدين» به پشت ديوارهای ليبرتی مي‌آورد. قبل از اين هم سه بار در فروردين و ارديبهشت و خردادماه ۹۴، به همين ترتيب تلاش و تقلای بی نتيجه را تكرار كرده بود.

خليفه ارتجاع با همدستي مالكي و كوبلر، در يك طرح جنايتكارانه و توطئه كثيف مي‌خواستند مجاهدين اشرفی را به ليبرتي منتقل كنند و با اسم‌گذاری ليبرتي به‌عنوان تی تی ال، يعنی يك مكان ترانزيت موقت، آن‌ها را تحت سركوب و فشار قرار بدهند و به بهانه مكان ترانزيت موقت، محاصره آنان را نزد جامعه بين‌المللی توجيه كنند. هدف، فروپاشی سازمان مجاهدين بود. كوبلر با صراحت اعلام كرده بود كه پس از انتقال مجاهدين از اشرف به ليبرتی ۱۶۰۰ نفر بلافاصله تسليم‌شده و به ايران برمی گردند و ۱۶۰۰ نفر را نيز باز اسکان می كند تا هيچ‌ کسی از مجاهدين ديگر در عراق باقی نماند.کما اينکه بر طبق اسنادی كه مجاهدين افشا كردند يونامی برای اسكان صدها نفر از كسانی كه به‌زعم كوبلر در پروسه انتقال بريده و به ايران می روند در هتل يمامه بغداد اتاق رزرو كرده بود.

در خصوص هدف انتقال مجاهدين از اشرف به ليبرتی هاشمی نژاد مهره اطلاعاتی آخوندها گفته بود:

«روند طولانی انتقال و نظارت سازمان ملل بر منافقين باعث فروپاشی اين سازمان خواهد شد. بر اساس قوانين کميساريای عالي پناهندگان کسی که عضو گروهک تروريستی است بايد از سازمان جدا شود و صليب سرخ جدا شدن و عدم بازگشت وی به سازمان را تضمين کند، لذا اين پروسه اگر قرار باشد در مورد ۳۰۰۰ نفر عضو [مجاهدين] اجرايی شود، زمان‌بر خواهد بود که اين وضعيت به سازمان اجازه نخواهد داد که شرايط گذشته را بر اعضا حاکم کند و خودبه‌خود باعث ازهم‌پاشيده شدن سازمان خواهد شد». (مصاحبه دژخيم هاشمی نژاد با خبرگزاری سپاه پاسداران ۱۲ ارديبهشت ۹۱)

خليفة ارتجاع وقتی ديد به يمن پايداری و ايستادگی مجاهدين خط به‌اصطلاح فروپاشی نرم با همدستی كوبلر محقق نشد و تنها نتيجه‌اش خروج نام سازمان مجاهدين از ليست‌های استعماری- ارتجاعی بود شروع به آه و ناله كرد و به‌منظور تهديد پنجه‌های خونين خودش را به مجاهدين نشان داد و از زبان مهره‌های اطلاعاتی رژيمی اعلام كرد:

«نبايد خوش‌خيالانه تصور کرد که چون قرارگاه اشرف بسته‌شده،پس سازمان[مجاهدين]هم تمام‌شده است. به‌هيچ‌عنوان اين‌طور نيست. به نظر من دليل خارج کردن سازمان [مجاهدين] از ليست تروريست‌ها توسط امريکا اين است که کارکرد اين‌ها را در بخش جنگ نرم بارها ديده، ازجمله در سال ۸۸ که توانستند وسط کار، سررشته فعاليت‌ها را در دست بگيرند و فجايعی را در کشورمان به بار بياورند … بالاخره بايد بپذيريم که از جمع سازمان[مجاهدين] ممکن است دو هزار نفرشان به‌پای همه‌چيز سازمان بمانند … من به‌شخصه معتقدم دو سه هزار نفر هم هستند که پای همه‌چيز سازمان خواهند ماند». (دژخيم هاشمی نژاد، مصاحبه با جوان، ۳ آبان ۹۱)

در چنين شرايطی بود كه رژيم در ۱۰ شهريور ۹۲ به‌قصد نابودی تنها هماورد خودش دست به قتل‌عام در اشرف زد ولي مجاهدين اشرفی با ايستادگی و پرداخت قيمت آزادی مردم ايران، اين طرح رژيم را هم در هم شكستند به همين دليل رژيم درمانده گام بعدی را از روی ناچاری و استيصال برداشت.

خليفه ارتجاع كه مالكی را در عراق ازدست‌داده بود بعد از بررسي موضوع در شورای عالی امنيت رژيم، از طريق وزارت اطلاعات برای فشار آوردن به مجاهدين به هر خس و خاشاكی چنگ زد كه شايد بتواند به اهدافش دست پيدا كند به همين دليل ازيک‌طرف در هماهنگی با سفارت رژيم در عراق و كميته سركوب اشرف شروع به اعزام مأموران حلقه بگوش خودش ازجمله شيطانبنده‌ها و بقيه گماشته‌هايش به عراق كرد و از طرف ديگر مزدوران وزارت اطلاعات را تحت عنوان «خانواده مجاهدين» به ليبرتی فرستاد.

در همين رابطه مزدورانی كه به ليبرتی آورده می شدند اساساً همان‌هايی بودند كه طی دو سال سيرك وحوش ولايت در اطراف اشرف به مدت ۶۷۷ روز با ۳۲۰ بلندگو به زمينه‌سازی حمله و هجوم و كشتار مجاهدين پرداختند. اما جالب‌تر از همه اعتراف ولی فقيه ارتجاع به نقش وزارت اطلاعات در اعزام مزدوران خود تحت نام خانواده است:

«اتفاقی نيست که وزارت اطلاعات همه گونه امکانات را برای تسهيل کار خانواده‌ها فراهم مي‌نمايد و خانواده‌ها را براي ديدار با عزيزانشان ترغيب می کند و درواقع آنان را به جنگ افراد سازمان می فرستد…».(كمك بازجو ابراهيم خدابنده، سايت پوششی وزارت اطلاعات موسوم به اينترلينك ۱۵ دي ۹۳)

مأموريت مأموران وزارت اطلاعات عليه مجاهدين ليبرتی

از مهرماه سال ۹۳ وزارت اطلاعات در هماهنگی با وزارت خارجه و تحت هدايت مركز تروريستی رژيم در عراق مأموران خودش را به عراق فرستاد:

«من از تهران و برادرم مسعود از انگلستان به اينجا آمده‌ايم تا مجدداً يافتن راهي برای برقراری ارتباط بين خانواده‌ها … با عزيزان گرفتارشان در اردوگاه ليبرتی را موردبررسی قرار دهيم … در همين راستا ديداري به درخواست خودم با سفير جمهوري اسلامي در محل سفارت ايران داشتم. آقای حسن دانائي فر قول مساعد داد تا از تمامی ظرفيت‌های سفارت در عراق برای برآورده شدن اين خواست انسانی که البته ظاهراً فوق‌العاده دشوار به نظر می رسد، استفاده نمايد… من با دو نماينده مجلس عراق هم تاکنون ديدار داشتم … عدنان سراج [و] عدنان شهمانی … من تلاش خواهم کرد تا به مقامات ملل متحد و کميساريای عالی و همچنين به مقامات دولت عراق در ديدارهای آينده بقبولانم که آن‌ها حتماً بايد ابتدا پارامتر خانواده‌ها را وارد نمايند و بدون اين عامل هميشه با بن‌بست روبرو خواهند شد و راه به جائی نخواهند برد». (مصاحبه ابراهيم خدابنده مأمور وزارت اطلاعات با سايت بنياد سحر ۳ آبان ۹۳)

رژيم برای پيشبرد اهداف خويش از اين عناصر استفاده كرده و مي‌كند. يك نمونه ديگر آن‌يک عنصر معلوم‌الحال ديگر به نام «دليلی» است كه راه‌بلد عناصر رژيم برای كشتار ۵۲ مجاهد در اشرف در ۱۰ شهريور ۹۲ بود. يكی ديگر از اين صحنه چرخان‌ها مزدوری به اسم مهران كريمدادی است كه در دور جديد، وزارت اطلاعات او را همراه مزدوران اعزامی به پشت ديوارهای ليبرتی آورد.

اما اين عناصر به‌تنهايی نمی توانستند اهداف رژيم را برآورده كنند به همين دليل سفير تروريست رژيم وقتی می بيند كه برای پيشبرد طرح لازم است كه مستقيم و علنی وارد شود همه پرده‌ها را كنار زده و خودش به صحنه آمد. ديپلمات تروريست رژيم در عراق ضمن رفتن به اشرف از طرح وزارت بدنام عليه مجاهدين ليبرتی پرده برداشت. چنانكه در سايت‌های وزارت سركوب و كشتار منعكس گرديد:

«روز دوشنبه برابر با ۲۶ آبان ماه ۱۳۹۳، حسن دانائی فر سفير جمهوری اسلامی ايران در عراق از پادگان اشرف بازديد نمود. در اين بازديد او از قسمت‌های مختلف پادگان، خصوصاً … مقر ۴۹ … ديدن کرد. دانائی فر در پايان اين بازديد از پادگان اشرف، اظهار اميدواری کرد که به‌زودی خانواده‌های اعضای سازمان مجاهدين خلق به ديدار با عزيزانشان در اردوگاه ليبرتی نائل گردند…». (بنياد سحر، بازديد سفير جمهوری اسلامی از پادگان اشرف ۱ آذر ۹۳)

رفتن پاسدار تروريست حسن دانائی فر به اشرف در حالی بود كه از سال ۸۸ اگر كسی منتخب وزارت اطلاعات ايران نبود، اعم از خانواده، وكيل و يا شخصيت سياسی و حقوق بشری اجازه ديدار با ساكنان در اشرف و ليبرتی را نداشت حتی در سال ۲۰۰۹ تعدادی از نمايندگان كنگره آمريكا را كه به عراق سفرکرده بودند، به اشرف راه ندادند.

اين طرح كثيف در حالی بود كه شمار زيادی از خانواده‌های واقعی ساكنان ازجمله علی معزی و صالح كهندل صرفاً به خاطر ارتباطات خانوادگی شان با فرزندان يا بستگانشان در زندان‌های رژيم آخوندی به سر می برند و برخی از آن‌ها فقط به خاطر سفر به اشرف برای ديدار با فرزندانشان اعدام‌شده‌اند. علي صارمی، جعفر كاظمی، محمدعلی حاج آقايی و … در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ به همين خاطر اعدام شدند. دژخيمان با خودداری از معالجه و مداوای زندانی سياسی محسن دكمه‌چی كه به خاطر حضور دخترش در اشرف دستگيرشده بود، با خودداری از درمان، او را در سال ۱۳۹۰ در زندان زجرکش كردند.

حسرت آخوندها

خليفه ارتجاع برای رفع نگرانی و خلاصی از كابوس سرنگونی بقول پاسدار تروريست دانايی فرد همه توان و ظرفيت خودش را براي «فروپاشی» مجاهدين بكار گرفت ولی ماحصل آن آوردن مشتی مزدور به ليبرتی و رسوايی بيشتر آخوندها شد و آرزوی خليفه ارتجاع برای نابودی مجاهدين بر بادرفت.

از همين رو نيروی تروريستی قدس پس از انتقال مجاهدين به آلباني اعلام كرد: «در روزهايی كه پيش روی داريم بايد راهكارهای مناسب برای فروپاشی [مجاهدين] كه به‌صورت ساختاری و سازمانی در آلبانی مستقرشده‌اند را ارائه نماييم. (خبرگزاری تسنيم، ۲۳ شهريور ۹۵)

اين شكست را بايد در ادامه سلسله شكست‌های خليفه ارتجاع در برابر مقاومت سترگ و سرفرازی ديد كه پيش‌ ازاين توطئه‌های رژيم و همدستان و حاميانش را به يمن پرداخت قيمت و پايداری و ايستادگی فرزندان مجاهد خلق درهم‌شکسته است از ليست گذاری ننگين تروريستی تا كودتای ۱۷ ژوئن و تا پرونده‌سازیهای متعدد جعلی … سلسله‌يی از شکست‌ها كه تا جارو شدن نظام ولايت از سرزمين شيروخورشيد ادامه خواهد يافت.

سایت ایران افشاگر

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here